Спеціальні потреби

Зменшився транзит нафти територією України


Транзит нафти до Євросоюзу через територію України скоротився майже наполовину. Такі наслідки російсько-білоруського протистояння навколо митних зборів. У Мінпаливенерго підрахували, що за рік збитки можуть скласти понад 120 мільйонів доларів. Експерти попедеджають, що внаслідок конфлікту білоруські нафтопереробні заводи можуть зменшити обсяги постачання до України деяких марок пального.

Від початку російсько-білоруського конфлікту транзит нафти до Євросоюзу через територію України скоротився майже наполовину. Такі цифри назвав міністр палива та енергетики країни Юрій Бойко:

“Ми втратили приблизно половину нашого експорту, враховуючи зупинку прокачування нафти нафтопроводом “Дружба” територією Білорусі. 180 кілометрів, які прокладені на території Білорусі, а потім заходять на територію Україну, на сьогодні зупинено. Таким же чином, зупинено нафтогін “Одеса-Броди”, який працював у реверсному режимі. Згідно із підписаними контрактами, ми мали там прокачувати 9 мільйонів тонн нафти”.

У Мінпаливенерго вже підрахували, що простій українських експортних потужностей переросте у 10 мільйонів доларів щомісячних збитків. Їх може зазнати державна компанія “Укртранснафта”, яка є оператором з перекачування російської сировини до Європи.

Пан Бойко запевняє, що російсько-білоруський конфлікт не позначиться на українському внутрішньому ринку нафтопродуктів. Втім, деякі експерти нагадують, що нині значна частина безнину на українські заправки постачається двома білоруськими нафтопереробними заводами. У разі їхньої зупинки, ризик виникнення дефіциту окремих марок пального все ж існує.

Водночас оглядачі зазначають – нині в Україні пальне продають за світовими цінами. Існує декілька альтернативних білоруському маршрутів його постачання. Зокрема й придніпровським магістральним трубопроводом. А тому ймовірність значних цінових коливань дуже незначна. До того ж Україна має власні запаси нафти, які постачають на внутрішній ринок.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG