Спеціальні потреби

Як запобігти продажу піратської продукції


Виробники престижних марок значно потерпають від піратського продажу підробок своєї продукції. Від медикаментів – до цифрового обладнання. Така тенденція завдає значної шкоди глобальній економіці. Хоча уряди більшості держав і намагаються виправити ситуацію, у світі все ще залишаються гарячі точки, в яких піратство на товари широкого споживання процвітає.

Колись відомі вуличні базари Гонконгу були наповнені товарами-підробками. Туристи охоче купували одяг та інші товари з ярликами буцімто знаменитих дизайнерів. Віднедавна уряд проголосив торгівлю піратською продукцією незаконною та почав неухильне впровадження у життя нових законів. Але підробки все ще користуються попитом. Проблема не зникне, кажуть експерти, допоки на цю продукцію існуватиме попит.

Ситуацію обговорили на конференції з питань інтелектуальної власності в азійсько-тихоокеанському регіоні. На думку міністра торгівлі та промисловості Гонконгу Івон Че, самою лише забороною піратства не приборкати. Вона каже, що політика атаки на поставників підробок без задоволення попиту населення на певні товари, не працюватиме.

Один із виготовлених за участю відомих акторів на замовлення уряду Гонконгу відеоролик закликає населення не купувати піратської продукції. Однак чому вона залишається популярною можна побачити на прикладі Філіппін, де квиток на кіносеанс коштує два долари, а піратський відеодиск – 20 центів. До того ж піратські копії голлівудських фільмів тут можна придбати ще за багато днів перед їх офіційним виходом на екран у США.

Експерти кажуть, що небезпеку користування піратськими матеріалами багато легше пояснити широкому загалу, коли йдеться про підроблені ліки чи запчастини, які можуть безпосередньо загрожувати життю або добробутові споживача. Однак тут йдеться про продукт творчості, на кшталт фільмів чи фасонів одягу. Тому споживачі повинні зрозуміти, що купуючи незаконну продукцію та позбавляючи тим самим виробників оригіналів фінансових прибутків, вони завдають шкоди самим собі.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG