Спеціальні потреби

Верховна Рада подолала вето президента


Український парламент подолав вето президента на закон про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Секретаріат президента вже заявив, що підпише цей документ, водночас Ющенко залишається на своїй позиції – в Україні необхідно якнайшвидше створити повноцінний ринок землі.

Антикризова коаліція святкує перше подолане президентське вето щодо мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. З нового року в Україні вступив у силу земельний кодекс і ці землі мали стати предметом продажу. Водночас, за словами представників Антикризової коаліції, досі не створено земельного кадастру, та немає умов для нормального функціонування ринку землі. Відтак вони ухвалили закон, за яким продовжили на рік заборону на продаж таких земель. Президент наклав вето, аргументуючи це тим, що ринок землі має функціонувати. Однак, тепер спікер Мороз каже про те, що Ющенко просто не розібрався зі змістом ухваленого закону:

“Коментарі президента щодо змісту цього законодавства свідчать про це, що він сам розуміє, що вето накладено непродумано”.

Відразу після вето, уряд виступив із заявою, у якій закликав нотаріусів не укладати угоди з купівлі продажу сільськогосподарських земель, аргументуючи це тим, що вето президента буде подолане. Ще з ранку інтрига зберігалася – чи знайдуть антикризовики 300 голосів проти вето. Однак, після рішення фракції БЮТ продовжити мораторій стало очевидно, що цього разу вето буде подолано.

Іван Кириленко предсавник БЮТ каже: “Ми виступаємо за цивілізацію цих відносин, все ж таки ключові закони ще не прийняті – земельний кадастр, грошова оцінка землі. Слід прийняти ще багато підзаконних актів уряду, органам місцевого самоврядування. Тому сьогодні, всупуруч, можливо, своїй логіці та ідейним переконанням, ми будемо голосувати за подолання вето”.

У результаті бютівці додали до антикризової коаліції 120 голосів, і секретаріат президента вже заявив, що Ющенко виконає Конституцію і підпише цей закон, хоч і наполягатиме на ухваленні всіх необхідних законопроектів до кінця цього року.
Натомість фракція “Наша Україна” вважає, що це негативно позначиться на земельному ринку.

Юрій Єхануров каже: “До цього часу закони не прийняті і їх блокують соціалісти та комуністи. Оскільки вони входять до правлячої коаліції, то немає навіть гіпотетичних умов, що колись цей мораторій буде припинено. Це означатиме одне – Україна знову буде відкинута у своєму розвитку на стільки років, на скільки ця коаліція буде при владі”.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG