Спеціальні потреби

Євросоюз зменшив квоту на риболовлю


Європейський Союз знову зменшив квоту на риболовлю, намагаючись в такий спосіб не лише врятувати робочі місця, але й сповільнити процес зникнення риби.

Тривалі виснаження рибних запасів, які колись вважали нескінченими, призвели до важких втрат. Вчені кажуть, якщо негайно не вдатися до необхідних заходів, риба на планеті може зникнути вже до середини цього століття, а з нею і тисячі робочих місць. Після відхилення закликів зменшити на 25 % риболовецькі квоти, Жо Борг – Комісар Євросоюзу з питань риболовлі та судноплавства оголосив про досягнення компромісу, відповідно до якого рибалки Європи зможуть зберегти свої робочі місця.

Для тріски квота скоротиться на 20 % у водах Західної Шотландії та Кельтського моря. Для інших різновидів – на 15 %, за винятком Північного моря, де квота становитиме 14 %.

Борг каже, що нові квоти знову мають бути переглянуті наступного року. Втім, деякі рибалки вже зараз відчувають величезний тягар виплат за свої човни, вартість яких в деяких випадках може сягати трьох мільйонів доларів. Вони кажуть, що продовження скорочення квот може призвести їх до банкрутства.

Браян О'Генлон, засновник однієї з прибуткових рибних ферм, каже, що існує інший вихід із цієї ситуації. За три кілометри від берега Пуерто-Ріко водолази віднайшли глибинні води, які просто переповнена рибою. О'Генлон називає це рибною фермою майбутнього.

Рибні господарства наразі забезпечують більше 40 % загальних обягів риби, яку ми споживаємо. Ферма О'Генлона відрізняється від інших, оскільки в ній створені глибоководні умови, які необхідні для виживання багатьох різновидів. Крім того риба утримується у спеціальних кошах, звідки шкідливі для довкілля відходи, типові для мілководних ферм, вимиваються підводними течіями.

Втім, допоки існує достатньо господарств, щоб задовольнити світовий попит на рибу, науковці говорять, що для контролю ресурсів океанів потрібна нова технологія для відстеження різновидів риб, які опинилися під загрозою зникнення.

Доктор Джеймс Екман, науковець Американського Управління воєнно-морських досліджень каже, що його група розробила новий датчик, який точно відслідковуватиме переміщення риби в океанських водах. За допомогою цього інструмента законодавці і люди, які намагаються захистити і зберегти океан, його флору та фауну, матимуть інформацію, де і в якій кількості оселився певний різновид. А це - дуже важливо.

У той час як розробники системи висловлюють сподівання, що вона допоможе встановити, які саме популяції риб опинилися під загрозою зникнення, критики винаходу кажуть, що ця ж технологія може бути використана також і рибалками, які намагаються витягнути найбільший улов.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG