Спеціальні потреби

Буш призначить нових військовокомандувачів


Президент Буш готується призначити нових командувачів американськими силами в Іраку та на Близькому Сході. Наступного тижня він також має оголосити нову стратегією щодо Іраку.

Як повідомляє "Нью-Йорк Таймс" з посиланням на одного з урядовців адміністрації, генерал-лейтенант Дейвід Петреус замінить на посаді командувача американськими збройними силами в Іраку генерала Джорджа Кейсі. Він також планує призначити адмірала військово-морських сил США Вільяма Феллона на посаду голови Об'єднаного центрального командування армії США. Він замінить на цій посаді генерала Джона Абізаїда.

Генерал Петреус очолював процес тренування Іракських сил безпеки у перші місяці конфлікту. Адмірал Феллон займає посаду головнокомандувача військово-морськими силами США у Тихому Океані.

За словами Президента Буша, його нова політика в Іраку, допоможе іракцям почати управляти та захищати свою країну самостійно. За деякими повідомленнями, нова стратегія може включати короткотермінову дислокацію в Іраку ще кількох тисяч американських солдатів.

Тим часом, законодавці – демократи закликають Президента Буша розпочати вивід американських сил з Іраку.

Новий спікер Палати Представників Ненсі Пелосі заявила, що американці висловили своє непогодження з участю американських сил в іракському конфлікті без чіткого розуміння часу завершення операції. За її словами, Президент Буш має чітко пояснити іракцям, що вони самі повинні захистити свої міста та подбати про безпеку в країні.

Демократи, як у Палаті Представників так і в Сенаті, обіцяють посилити контроль над політикою Білого Дому в Іраку і скептично ставляться до нового плану адміністрації відправити ще 20 тисяч солдатів до цієї країни. Сенатор Ричард Дербин зі штату Іллінойс заявив, що Сполучені Штати відсилатимуть у зону конфлікту не солдатів, а живі мішені.

Наразі демократи мають незначну перевагу у Сенаті – 51 до 49 голосів. У Палаті представників демократи мають 233 місця, республіканці – 202.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG