Спеціальні потреби

Уряд займеться вирішенням проблеми доріг


Український уряд планує найближчим часом ретельно зайнятися проблемою доріг. Про це сьогодні йшлося на засіданні уряду, присвяченому транспортним питанням.

“У Росії дві біди – дурні та дороги” – ця приказка доволі популярна в Україні ймовірно через те, що притаманні ті ж проблеми. Особливо щодо доріг. Чимало містечок та сіл України не мають і ніколи не мали асфальтного покриття і тамтешні мешканці досі їздять по так званих грунтівках, де після дощу можна проїхати хіба що трактором.

Про програму “Дороги України” говорив ледь не кожен новий уряд. Тепер черга дійшла до уряду Януковича. Там кажуть про те, що країна не може розвиватися, якщо в ній не буде нормальних доріг. Більшість з них були побудовані понад 30 років тому і не відповідають міжнародним стандартам.

Голова Державної служби автомобільних доріг України Володимир Демішкан каже, що дороги будували ще 1970-го року і вони своє вже відпрацювали.

Найближчим часом уряд має виділити на модернізацію доріг біля трьох мільярдів гривень, які в основному мають піти на побудову нових доріг у селах. Однак цих грошей, вочевидь, замало. Загалом на те, аби привести українські дороги до ладу потрібно значно більше коштів. Наразі урядовці пропонують брати гроші у ивгляді кридитів.

Віце-прем'єр-міністр України Анрій Клюєв заявляє:

“Я дав доручення до кінця місяця відпрацювати фінансові механізми забезпечення інвестиціями під будівництво доріг. Це може бути і випуск єврободнів, всіляких цінних паперів. Мінекономіки та мінфінансів будуть зараз предметно цим займатися”.

Водночас експерти кажуть про те, що в бюджетах різних рівнів постійно закладають кошти на ремонт доріг, однак дуже часто дороги після використання цих грошей кращими не стають. Цю статтю часто називають найбільш придатною для схеми відмивання грошей. Як будуть боротися з цим явищем у Кабміні не кажуть.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG