Спеціальні потреби

Ненсі Пелосі - спікер Палати Представників


У четвер розпочав свою роботу 110 Конгрес Сполучених Штатів.

Демократ зі штату Каліфорнія Ненсі Пелосі була обрана спікером Палати Представників. Вона стала першою жінкою в історії Сполучених Штатів, яка зайняла цю посаду, з чим її привітали колеги з обох партій. Також у четвер присягу склав і віце-президент США Річард Чейні, який водночас виконує обов'язки голови Сенату.

Варто зазначити, що серед законодавців уперше минулого року до Конгресу були обрані мусульманин і двоє буддистів.

Як відомо, Демократична партія вперше за останні 12 років отримала контроль в обох палатах американського Конгресу. Відповідно, саме демократи визначатимуть порядок денний роботи законодавчого органу.

Демократи з нетерпінням чекають, щоб приступити до справ. Перше робоче засідання Конгресу має відбутись у вівторок. Член Конгресу з Каліфорнії Ненсі Пелосі – перша в історії США жiнка, що стає спікером Палати представників. Вона вже оголосила про намір провести 100-годинний законодавчий марафон, щоб прийняти найважливіші на думку демократів закони, а саме поновити етичні правила, підняти мінімальну заробітну плату, збільшити фінансування досліджень стовбурових клітин і зменшити субсидії нафтовій індустрії. Демократи також обіцяють швидкі дії у напрямку обмеження впливу лобістів, як також тиск на адміністрацію Буша з метою виведення американських сил з Іраку.

Вперше за час перебування при владі президенту Бушу доведеться працювати з опозиційним Конгресом. Виступаючи у Білому Домі у середу зранку, Буш оголосив про свої плани, визнаючи при цьому нове керівництво Конгресу.

Хоча президент намагається продемонструвати свою силу у тому числі у законодавчому процесі, республіканці таки турбуються, що демократи залишать їх поза законодавчим процесом.

Демократи переконані що це не так, кажучи що вони на перше мiсце ставлять у порядок денний питання, вирішення яких знаходить підтримку у обох політичних сил.

Аналітики ж вважають, що найважливіше, що можуть зробити демократи – це переконати громадськість, що зміни уже на горизонті.

До речі, склад Конгресу оновився десятьма новими сенаторами та п`ятдесятьма новими членами Палати представників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG