Спеціальні потреби

Буш подасть п'ятирічний план бюджету


Президент Буш заявляє, що наступного місяця подасть п'ятирічний план бюджету, який балансуватиме федеральні витрати та надходження до 2012 року.

За словами Президента Буша, у новому бюджеті передбачені витрати на захист національної безпеки при забезпеченні росту економіки. Він також закликав новий Конгрес розробити план збаласування бюджету і надати президентові право ветувати окремі статті, пов'язані з витратами.

Вашингтон, за прогнозами експертів, цими днями можуть очікуювати значні політичні зміни. У четвер демократи перебирають контроль в обох палатах Конгресу – уперше за останні 12 років. Обидві гілки влади – президент та Конгрес стверджують, що готові працювати разом. Але, при цьому наголошують. що вони також готові до боротьби.

Боротьба ця, на думку експертів, зосереджуватиметься на тому, хто визначатиме політику у Вашингтоні – президент чи Конгрес.

Газета «Волстріт Джорнал» пише, що Президент Буш закликав новий, контрольований демократами Конгрес, відкласти на бік політичні розбіжності, але водночас попередив:

"Якщо Конгрес вирішить ухвалювати закони, які є просто політичними заявами, виникне безвихідна ситуація".

Нагадаємо, що демократи не мали контролю у Конгресі останні 12 років.

У середу зранку президент Буш на зустрічі зі членами своєї адміністрації обговорював питання внутрішньої політики. Експерти не виключають, що він можливо готовий піти на компроміс у питаннях підняття мінімального рівня заробітної плати чи реформування програми соціального страхування, але навряд чи готовий поступитись у питаннях податків чи досліджень стовбурових клітин.

І знову ж таки не треба забувати про Ірак. Очікується, що президент незабром запропонує новий план військової стратегії, що передбачає збільшення кількості американських військовослужбовців у цій країні.

І хоча Президент Буш визнає, що після виборів минулого листопада в країні змінився баланс політичних сил на користь демократів, пріоритети щодо захисту країни та її процвітання, вважає він, виходять далеко поза межі партійних дискусій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG