Спеціальні потреби

У Вашингтоні віддали останню шану Джеральду Форду


Офіційний Вашингтон віддав останню шану 38-ому президенту США Джеральду Форду урочистою поминальною службою в Національному кафедральному соборі в американській столиці. Серед присутніх були діючий і три колишні президенти США.

Після того, як рядові американці протягом трьох останніх днів мали змогу в ротонді Капітолію вклонитися праху колишнього президента, офіційний Вашингтон попрощався з ним в головній святині країни. Серед приблизно трьох тисяч чільних нинішніх і колишніх урядовців та інших почесних гостей присутніми були діючий президент Джордж Буш та його попередники Джіммі Картер, Джордж Буш-старший та Білл Клінтон.

Президент Буш, у промові над труною покійника, назвав Джеральда Форда людиною, яка заспокоїла та загоїла рани країни після викликаної Вотергейтським скандалом відставки президента Ричарда Ніксона у серпні 1974 року. «Перебування президента Форда при владі було короткотривалим, однак історія довго пам`ятатиме його сміливість та розсудливість, які допогли відновити нашу віру у життєздатність демократії», -- зазначив Джордж Буш.

Джеральд Форд помер тиждень тому у Каліфорнії у віці 93-ох років. Його буде похоронено у середу на території бібліотеки його імені в його рідному місті у штаті Мічіган.

XS
SM
MD
LG