Спеціальні потреби

Причина розколу між Сходом і Заходом


Нове дослідження стверджує, що саме політика, а не релігія, лежить в основі дедалі більшого розколу між Заходом та ісламським світом. Це річне дослідження було проведене так званим Альянсом цивілізацій, який включає провідних діячів політики та релігії. Висновки Альянсу незабаром обговорюватимуть на зустрічі високого рівня у Ріо-де-Жанейро. ООН розпочала дослідження, запропоноване Іспанією та Туреччиною, ще 2004 року. Його метою є подолання радикального ісламу.

Альянс цивілізацій включає 20 видатних особистостей і переслідує одну мету – оскільки напруження між ісламським та західним світами є політично зумовленим, його можна розв'язати.

Архієпископ Десмонд Туту, лауреат Нобелівської премії миру, який був головою південноафриканської Комісії з правди та примирення вважає:

“Ми можемо одразу знехтувати ідеєю про зіткнення цивілізацій. Нічого такого немає. Просто людям у різних частинах світу не подобається чинний порядок речей. І більшість причин для напруження, для насильства є політичні та економічні, а не культурні чи цивілізаційні”.

Один із головних висновків дослідження – розв'язання ізраїльсько-палестинського конфлікту є ключовим для подолання прірви між Сходом та Заходом. Ініціатором дослідження був колишній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан.

Кофі Аннан каже: “Допоки палестинці живуть за умов окупації, яка тягне щоденний розпач та приниження, допоки ізраїльтян підривають в автобусах та на дискотеках, доти пристрасті будуть палати скрізь”.

Згідно з дослідженням, пристрасті палають з часу терактів 11 вересня 2001 року і подій в Іраку та Афганістані. І як мусульманські, так і західні екстремісти намагалися роздмухати ці пристрасті.

За словами архієпископа Десмонда Туту, треба вдатись до широкого спектру кроків, щоб вирішити проблему:

“Генеральний секретар ООН чітко заявив, що він не хоче, щоб ця так звана група високого рівня залишилася лише на рівні балачок, що ми повинні подати чіткі рекомендації, які можна було б запровадити у життя. І я гадаю, ми це зробили у таких галузях, як молодь, медіа, міграція та освіта”.

Альянс цивілізацій було засновано після безпорядків у передмісті Парижа та протестів з приводу карикатур на пророка Мухамеда у датських газетах. Автори звіту рекомендують збільшити кількість програм молодіжного обміну між США та Близьким Сходом, підвищити толерантність до емігрантів та повагу до релігії у медіа.

Він також закликає призначити спеціального представника ООН для розв'язання кризи. Результати дослідження було оголошено у Стамбулі, що є географічним містком між Європою та Азією. Бразилія погодилася прийняти конференцію щодо висновків дослідження у Ріо-де-Жанейро у 2007 році.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG