Спеціальні потреби

Війна в Іраку забрала життя 3 000 солдатів


Кількість загиблих американських військовослужбовців у Іраку наблизилася до трьох тисяч, і перевищила число жертв терористичної атаки на США 11 вересня 2001 року. У п'яту річницю тієї трагедії, президент Джордж Буш сказав:

“Мене часто запитують, чому Америка вторгнулася до Іраку, якщо усунений іракський диктатор не несе відповідальності. Відповідь така – режим Саддама Гусейна був очевидною загрозою. Моя адміністрація, Конгрес та Організація Об'єднаних Націй бачили її. І після 11 вересня, режим Саддама становив ризик, з яким світ не міг не рахуватися. Світ безпечніший, бо Саддама Гусейна вже нема при владі”.

Президент Буш визнає, що Саддам не був причетний до тератак у США. Однак навіть п'ять років після трагедії опитування громадськості свідчить, що 46 % респондентів продовжують вірити у його причетність. А понад третина вважає, що війна в Іраку – це справедлива відповідь на вірогідну причетність Саддама.

Сьогодні колишньому диктаторові загрожує смертна кара. Іракський апеляційний суд підтвердив винесений попереднім судом смертний вирок. Саддама Гусейна звинувачено у вбивстві 1982-го року 148 шиїтів, після невдалого замаху на його життя. За законом держави Ірак, смертний вирок повинен бути виконаний не пізніше 30 днів від його винесення. Між тим, кількість жертв серед іракців становить не менше 50 тисяч, а за деякими даними, можливо сягає 65 тисяч людей.

Джордж Буш не погоджується з такими даними, вважаючи їх неймовірно завищеними. Однак саме таку статистику подали, після ретельного підрахунку, дослідники університету імені Джонса Гопкінса.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG