Спеціальні потреби

В Україні популяризуватимуть усиновлення


Українські та американські експерти разом працюватимуть над популяризацією ідеї усиновлення дітей. Один із елементів спільної роботи – інформаційна кампанія у пресі. Вона має переконати громадян не сороматися брати в родини чужих дітей.

Незабаром телевізійний рекламний ролик, який популяризує усиновлення дітей-сиріт, транслюватимуть теле- та радіостанції України. Він – частина великої інформаційної кампанії, мета якої змусити українців змінити на краще ставлення до усиновлення.

За деякими оцінками, нині майже 100 тисяч дітей в Україні живуть не в сім’ях. Більшість із них – вихованці дитбудинків. Педагоги кажуть, що вони не спроможні замінити малюкам родину. Проте останні роки кількість усиновлень в Україні лише зменшується. Експерти пояснюють це низьким рівнем життя в країні. Навіть із його зростанням, усиновлень не більшає. Опитування показують – лише кожна десята родина не виключає, що може взяти на виховання дитину. Однак, тих хто зважився на цей крок – у десять разів менше.

Людмила Балим працівник держдепартаменту з усиновлення каже:

“Ми дуже сподіваємося, що ті кроки, які робить уряд, призведуть до активізації національного усиновлення. Інформаційна кампанія говорить – дітей треба не боятися брати в родину. Не треба сороматися цього кроку, який ти робиш на зустріч дитині. Тому, що в усиновленні немає нічого ганебного для того, щоб його треба було приховувати”.

Цю інформаційну кампанію частково фінансує Агентство США з міжнародного розвитку. Генеральний консул Сполучених Штатів Лендон Тейлор говорить, що його країна охоче ділиться досвідом вирішення проблеми. Адже в Америці не знають що таке дитбудинки. Охочих усиновити дітей – значно більше, ніж сиріт. Американським родинам, які хочуть взяти на виховання дівчинку або хлопчика доводиться чекати.

Лендон Тейлор, генеральний консул США в Україні:

“Якщо люди стануть краще розуміти, що усиновлення це щось реальне, і корисне для дітей і для родини, якщо ця кампанія надихне когось зважитися на такий крок – буде просто чудово. Якщо ми також допоможемо громадянам усвідомити, що дітям, яких не можливо усиновити в Україні, краще мати родину за кордоном, ми зможемо сказати, що цілком впоралися із нашим завданням”.

Експерти також пропонують матеріально заохочувати родини, які усиновлюватимуть дітей. На них можуть поширити виплату одноразової допомоги, яку отримують після народження дитини.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG