Спеціальні потреби

ПОРА не схвалює закону про держзакупівлі


Громадянська партія ПОРА закликає Президента України накласти вето на новий закон про державні закупівлі. За твердженням активістів ПОРИ, закон відкриває шляхи для корупції, причому йдеться про суми, співмірні з національним бюджетом.

Активісти ПОРИ, перебравшись у костюми Діда Мороза, прийшли під президентський секретаріат із дірявими торбами. Як пояснюють пористи, самі дірки лишилися б у торбі Діда Мороза, якби він узявся купувати дітям новорічні подарунки, послуговуючись законом про державні закупівлі.

Новий закон, який нещодавно прийняла Верховна Рада, відкриває шляхи для великої корупції, стверджує ПОРА і закликає президента накласти на цей закон вето.

Заступник голови політради Громадянської партії Андрій Юсов каже:

“Сьогодні ми починаємо кампанію за чесні державні закупівлі в Україні. Складовою буде викриття корупційних схем у сфері держзакупівель. Після декади свят ви почуєте неймовірні речі, за скільки купують українські чиновники кондиціонери, сірники, віники і вареники. Вдвічі або втричі дорожче для чиновника, ніж для пересічного громадянина. І гроші йдуть з бюджету”.

Як кажуть активісти ПОРИ, ідеться про суми, співмірні з витратною частиною національного бюджету. У 2006-му році, наприклад, на держзакупівлі було виділено до 70 мільярдів гривень. При цьому якщо за розподілом бюджету стежать опозиція і громадськість, то держзакупівлі – таємниця за сімома замками. Бізнесмени, які хотіли б взяти у них участь, не мають доступу до інформації про тендери; структура, що приймає рішення, непрозора і засновники її невідомі. У результаті новий закон закріплює ситуацію, за якої діють корупційні схеми і “відкати”, а велика частина бюджетних коштів вимивається через низку приватних консалтингових структур.

Законодавців, як виглядає, такий стан справ влаштовує. Законопроект про держзакупівлі ініціювали народні депутати Порошенко, Одайник і Цушко, і він набрав у Верховній Раді величезну кількість – понад 300 голосів. Пористи стверджують, що законопроект, прийнятий 1 грудня, навмисно подали на підпис президентові з великим запізненням – під новорічні свята, щоб у разі підписання не привертати уваги громадськості. Проте пора поцікавитись, як витрачають державні кошти.

Член політради ПОРИ Сергій Таран заявив:

“Саме прозорі механізми роботи влади були передумовою того, щоб ця влада прийшла у високі кабінети. Спробуйте зараз дізнатися, які суми витрачають ваші органи місцевої влади на різні закупівлі. У всьому світі ця інформація відкрита. Будь-який громадянин Німеччини чи Франції може подивитися на сайт місцевого органу влади і дізнатися, що, наприклад, орган місцевої влади витратив на закупівлю кондиціонерів таку-то суму, а на стільці таку-то суму. В Україні ви такої інформації не дізнаєтесь”.

Як кажуть пористи, Україні потрібен приципово інший закон про державні закупівлі – чесний, прозорий, європейський. І обіцяють запропонувати на розгляд власний проект після того як президент заветує той, що узаконює корупцію.

XS
SM
MD
LG