Спеціальні потреби

Помер Президент Туркменістану Ніязов


У четвер, на 67-му році життя помер Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов. За 20 років правління багатою на природній газ країною, він створив собі справжній культ особистості. Державні засоби масової інформації країни повідомили, що у Ніязова раптово зупинилося серцебиття. У тисяча 1997 році Ніязову у Німеччині вже робили операцію на серці, а в жовтні він публічно визнав, що хворів серцевою недостатністю.

Похорони президента заплановані на неділю. Церемонія пройде в його рідному місті Кіпчак, де Ніязов побудував найбільшу у центральній Азії мечеть, на будівництво якої, як припускають, він витратив більше 100 мільйонів американських доларів.

Правити Туркменістаном Сапармурат Ніязов почав ще за часів Радянського Союзу – у 1985 році. Після розвалу СРСР він зберіг контроль і перетворив країну в одну з найбільш репресивних держав, нейтралізував всю опозицію, чим викликав різку критику європейських правозахисних груп та західних держав. Тепер, після його смерті, обов'язки президента виконуватиме заступник прем'єр-міністра, принаймні так вирішила Рада Безпеки Туркменістану. В цілому за Конституцією, функції президента мав би перебрати на себе спікер парламенту. Втім, таке призначення могло б покласти початок боротьбі за владу між суперницькими групами у керівництві країни.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG