Спеціальні потреби

Луценко ініціює рух народної самооборони


Юрій Луценко не очолюватиме жодної з політичних партій і не балотуватиметься у президенти. Натомість він ініціює рух народної самооборони. Про це популярний екс-міністр внутрішніх справ заявив під час прес-конференції у Києві.

Юрій Луценко констатує тотальне повернення кучмізму. За словами активного учасника акції “Україна без Кучми” та одного з польових командирів Майдану, Кучма був персональним узурпатором, а Антикризова коаліція – узурпатор колективний, але суть від цього не змінюється і влада знову антинародна. Прикладом узурпації, що межує з державним перевотором, екс-міністр внутрішніх справ назвав призначення керівних кадрів МВС без погодження з головнокомандувачем, яким є Президент України. А останній інцидент з міністром закордонних справ Тарасюком, якого знову не пустили на засідання уряду, за його словами, “остаточно нищить імідж демократичної України в очах світової спільноти”. Луценко називає реставрацію кучмізму ціллю команди Януковича:

“Їхній план полягає в демонстративній, з плюванням в обличчя людей, реставрації неокучмістської, за своєю суттю, України. Вакуум розуму всмоктує у владу різне позавчорашнє сміття, і ми бачимо ці обличчя і ці методи на екранах телебачення. На щастя, в програмі реваншу пана Януковича є принципова помилка. Можна повернути і постаратися зам’яти десятки звинувачень у кримінальних справах щодо пана Щербаня. Можна зробити пана Шуфрича міністром. Можна навіть спробувати повернути пана Ківалова-“підрахуя” в ЦВК. Але не можна повернути назад у стійло український народ. Бо він не той, яким був 1999-го і навіть у жовтні 2004-го. Біда нинішнього Кабінету Міністрів полягає у тому, що він з усіх боків оточений Україною, яка стала зовсім іншою після Помаранчевою революції. Народ сьогодні зневірений, це правда, але він не хоче знову стати козлом-відбувайлом у новоявлених паханів”.

Луценко не має наміру спокійно спостерігати за реваншем антидемократичних сил, черговим етапом якого стане цілковите свавілля. Колишній герой Майдану закликає до демократичного спротиву та ініціює громадянський рух народної самооборони. При цьому він наголосив, що про жодний партійний проект не йдеться.

“Чутки про моє партійне вождювання – перебільшення”, – заявив Луценко. Він також категорично заперечив припущення журналістів про його сьогоднішні заяви як початок власної президентської кампанії:

“Я занадто багато сил і здоров’я поклав на Майдані, щоб вибрати теперішнього президента, і не хочу шукати якогось іншого. Тому на цей момент і, сподіваюся, на багато років наперед у мене немає президентських амбіцій, тим більше проти Віктора Андрійковича Ющенка. Я хочу підтримати його”.

За словами Луценка, його рука простягнута також керівництву БЮТ і керівництву “Нашої України”, в яких він бачить союзників. До його руху народної самооборони увійдуть також 8 - 10 відомих політиків, імен яких він наразі не називає. Екс-міністр внутрішніх справ розпочинає робочі поїздки регіонами України, а навесні – як він каже, при потребі – обіцяє марш справедливості на Київ для підтримки ідей розпуску парламенту і відставки нинішнього уряду.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG