Спеціальні потреби

Рада знову не подолала вето на бюджет 2007


Верховна Рада не змогла сьогодні подолати президентське вето на державний бюджет. Депутати погоджуються лише частково врахувати зауваження Віктора Ющенка. У секретаріаті наполягають – президент не підпише документа, поки парламент не виконає усіх його вимог.

Верховній Раді поки не вдається порозумітися із президентом у ключовому питанні – ухваленні державного бюджету на наступний рік. Парламент не зміг подолати президентське вето. Головний кошторис країни повернули на доопрацювання. Рада підтримала лише три із восьми зауважень президента. Зокрема й щодо обмеження максимальної пенсії для народних депутатів.

Парламент не захотів підвищити межу прожиткового мінімуму до параметрів, які запропонував президент. Депутати вважають, що для цього немає додаткових джерел надходжень. Уряд оцінює цю цифру у 10 мільярдів гривень.

Заступник керівника секретаріату глави держави Арсеній Яценюк вважає, що депутати ще не зробили достатьно кроків на зустріч:

“Тих кроків на зустріч, які зробили депутати не достатньо, щоб президент змінив свою позицію щодо бюджету. Депутати хотіли подолати вето презедента. Але це не вдалося, оскільки вони розглянули не всі поправки, які запропонував президент. Тепер слід сідати за круглий стіл і домовлятися”.

Міністр фінансів Микола Азаров переконаний, що уряд ніколи не погодиться із запропонованими змінами і вважає їх політичними. Він наводить цифри, які начебто свідчать, що прожитковий мінімум наступного року зросте в тій же пропорції, що й минулих років. Втім урядовці погодилися сісти за стіл переговорів із президентськими радниками. Відтак, Рада знову розглядатиме бюджет вже наступного тижня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG