Спеціальні потреби

Смерть Діани була трагічним випадком


Загибель принцеси Діани – трагічний випадок. Такого висновку дійшли британські слідчі після трьох років ретельного розслідування обставин загибелі принцеси, її друга Доді Аль-Файеда і Анрі Пола – водія авто, в якому вони їхали. Однак, навіть офіційна версія не зможе покласти край численним теоріям змови, що поширилися після смерті Діани. Батько Доді, наприклад, переконаний, що автокатастрофу, яка сталася 31 серпня 1997 року, влаштували британські спецслужби, аби завадити шлюбу Діани з його сином-мусульманином.

36-річна Діана і 42-річний Доді Аль-Файед загинули, коли водій їхнього авто раптом з'їхав з дороги і вдарився у бетонну опору у паризькому тунелі. Пару переслідували численні фотографи. Майже негайно стали поширюватися чутки про те, що автокатастрофа була підлаштована, і не виключено, що до цього можуть бути причетні члени королівської родини. Поговорювали і про те, що Діана заручена з Доді і очікувала від нього дитину. Олії у вогонь підлило повідомлення британської газети «Обсервер», яка написала, що американські спецслужби таємно прослуховували телефонні розмови Діани, хоча Національне агентство безпеки США це заперечило.

У четвер Скотланд-Ярд офіційно заявив, що загибель Діани була трагічним випадком.

Колишній начальник лондонської поліції лорд Стівенс заявляє: “Не було жодної змови вбити пасажирів авто. Це був нещаcний випадок”.

Три роки лорд Стівенс ретельно розслідував причини загибелі Діани і її супутника. У своєму звіті він відзначив, що водій Анрі Пол керував Мерседесом у нетверезому стані.
За його словами, аналіз крові підтвердив, що рівень алкоголю був 1,74. Це вдвічі більше дозволеного у Великобританії ліміту.

Однак теоретики змови наполягають, що аналіз крові Анрі навмисно переплутали з якимось іншим, оскільки Анрі не вживав алкоголю у ніч загибелі Діани і Доді Аль-Файеда. Британська корпорація ВВС у неділю транслюватиме документальний фільм, де зазначається, що тест ДНК підтвердив, що посмертні зразки крові Анрі Пола таки належав водію, і що рівень алкоголю утричі перищив дозволену французькими законами дозу. Автори стрічки зазначають, що слідчі провели навіть аналіз ДНК батьків Анрі, аби підтвердити, що не було ніяких фальсифікацій.

Але Майкл Кол представник батька Доді – Мугамед Аль-Файед – відомого бізнесмена і власника дорогого лондонського універмагу Гарродс, не погоджується з висновками Скотланд-Ярду.

Майкл Кол каже: “Я вважаю, що звіт лорда Стівенса, у кращому випадку, не закінчений. Я не хочу спекулювати, але припускаю, що звіт є спробою приховати те, що дійсно сталося.”

За словами Кола, батько Доді досі переконаний, що його сина просто вбили.

Майкл Кол: “Британська еліта не бажає подальшого обговорення обставин загибелі Діани. Вони не хочуть заглиблюватися у цю справу і не хочуть дійти істини”.

Професор Андре Лінгарт, який розслідував надання медичної допомоги Діані негайно після аварії, вважає причиною її загибелі те, що на ній не було паска безпеки.

Офіційно звіт лорда Стівенса буде оприлюднений наступного року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG