Спеціальні потреби

Шанси України потрапити до СОТ зросли


Україна вийшла на фінішну пряму на шляху до Світової торговельної організації. Сьогодні Верховна Рада ухвалила останній закон із переліку необхідних. Експерти кажуть, що шанси України приєднатися до СОТ раніше від Росії значно зросли.

Закон, який ухвалив парламент, знімає фактичну заборону на вивезення з України брухту кольорових та чорних металів. Протягом декількох років після вступу в СОТ експортне мито на нього буде поступово знижуватися. Цей акт став останнім з понад двох десятків, які Верховна Рада мала ухвалити, щоб законодавча база країни відповідала нормам цієї міжнародної організації.

Єдина політична сила парламенту, яка не голосувала – фракція комуністів. Її лідер Петро Симоненко каже, що намагався переконати членів правлячої коаліції не приймати цих законів, однак безуспішно.

Симоненко заявляє: “Ми відстоюємо інтереси національного виробника, та інтереси вітчизняного економічного простору. Досі не надані розрахунки, як це може вплинути на наші стосунки із сусідами – Росією та Білорусією”.

Вже наступного тижня українська урядова делегація має почати переговори з робочою групою країн-членів СОТ. Якщо закони, які ухвалила Верховна Рада, не суперечитимуть нормам організації, то робоча група рекомендуватиме Україну до вступу в СОТ. Президентські радники зазначають – повноправним членом організації наша держава може стати вже в лютому наступного року.

Голова парламентського комітету Петро Порошенко стверджує, що Україна має всі шанси стати членом СОТ раніше, ніж Російська Федерація, оскільки випереджає її графік. Однак він нагадує, що українському уряду ще треба заручитися підтримкою Киргизії.

Петро Порошенко заявив: “З Киргизією ситуація полягає у врегулюванні боргу, якого насправді не існує за взаєморозрахунками 1991 - 1992 років. Обом державам треба домовитися, але ця домовленість не може бути у вигляді якихось поступків. Слід відстоювати національний інетерес України.

Втім, на шляху України до СОТ можуть виникнути й інші несподівані складнощі. Урядовці визнають – у робочої групи можуть виникнути запитання до системи квот на вивезення з країни зернових. Їх запровадили цієї осені несподівано для багатьох учасників ринку. Компанії-експортери, серед яких немало транснаціональних корпорацій з Європи та Сполучених Штатів зазнали багатомільйоних збитків. Відтак, члени робочої групи можуть переконати уряди своїх країн вплинути на позицію уряду Януковича і змусити його скасувати штучні торговельні обмеження.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG