Спеціальні потреби

Українському парламенту загрожує розпуск


Українська опозиція домагатиметься розпуску Верховної Ради. Її лідери все частіше говорять про ймовірність проведення дострокових парламентських виборів. Політики починають процес формування нових партій та домовляються про формат співпраці.

В Україні з’являється все більше ознак, які вказують на ймовірність позачергових парламентських виборів. Виглядає, що опозиційні сили вже почали до них готуватися. Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко зустрічався з цього приводу із Юлією Тимошенко. Як повідомила лідерка БЮТ, вони домовилися докласти максимум зусиль до розпуску парламенту, а на нових виборах йти єдиним фронтом.

У пресі неодноразово з’являлися повідомлення про переговори, які Луценко проводить з молодими політиками-лібералами. Серед них – Микола Катеринчук, Віталій Кличко, Тарас Стецьків. Експерти зазначають, що вони можуть або створити новий політичний проект, або стати обличчям партії “Наша Україна”. Колишній міністр внутрішніх справ пообіцяв не створювати навколо цього таємниць і незабаром він планує оголосити про свої політичні плани.

Оглядачі кажуть – ініціатором позачергових виборів може бути президент. Він не використав такої можливості влітку цього року. Але після відставки практично всіх “помаранчевих” міністрів із уряду Януковича, глава держави практично втратив важелі впливу на економічні процеси у державі. Президент, очевидно, позбувся надії на мирну співпрацю із урядом, який сформувала Антикризова коаліція.

Перевибори дають шанс сформувати нову більшість у парламенті. Про те, що Віктор Ющенко може скористатися своїм правом розпуску Верховної Ради, свідчать і його останні дії. Минулого тижня він висунув главу свого секретаріату Віктора Балогу на керівника партії “Наша Україна”, а відтак, повернув собі над нею контроль.

Згідно з деякими повідомленнями, президент обговорював можливість розпуску парламенту із Юлією Тимошенко. А вже цього тижня до президентської команди долучився впливовий ліберальний політик у минулому, а нині потужний бізнесмен – Валерій Хорошковський. У разі дострокових парламентських виборів він може забезпечити президентській команді фінанову підтримку та медійний ресурс. Хорошковського називають одним із власників найпопулярнішого телеканалу “Інтер”. Потужні можливості має й секретар Ради нацбезпеки та оборони Віталій Гайдук, який порівняно нещодавно прийшов у президентську команду. Гайдука називають одним із лідерів впливової бізнес-групи “Індустріальний союз Донбасу”.

Поки що ймовірною датою проведення позачергових виборів називають середину наступного року. Соцопитування свідчать – популярність Партії регіонів та її лідера Віктора Януковича падає. Якщо ця тенденція не зміниться – пропрезидентські сили матимуть непогані шанси здобути більшість голосів у парламенті.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG