Спеціальні потреби

В Українi популяризуватимуть усиновлення


Українські та американські експерти разом працюватимуть над популяризацією ідеї усиновлення дітей. Один із елементів спільної роботи – інформаційна кампанія у пресі. Вона має переконати громадян не соромитися брати в родини чужих дітей.

Це фрагмент із з телевізійного рекламного ролика, який популяризує усиновлення дітей-сиріт. Незабаром його транслюватимуть теле- та радіостанції України. Він – частина великої інформаційної кампанії, мета якої змусити українців змінити на краще ставлення до усиновлення.

За деякими оцінками, нині майже 100 тисяч дітей в Україні живуть не в сім`ях. Більшість із них – виховуються у дитбудинках. Педагоги кажуть, вони не взмозі замінити малюкам родину. Проте, останні роки кількість усиновлень в Україні лише зменшується. Експерти пояснюють це низьким рівнем життя в країні. Проте навіть із його зростанням, усиновлень не більшає. Опитування показують, що лише кожна десята родина не виключає, що може взяти на виховання дитину. Однак тих, хто зважився на цей крок – у десять разів менше, констатує представник державного департаменту з усиновлення Людмила Балим:

«Ми дуже сподіваємося, що ті кроки, які робить уряд, призведуть до активізації національного усиновлення. Інформаційна кампанія говорить – дітей треба не боятися брати в родину. Не треба соромитися цього кроку, який ти робиш на зустріч дитині. Тому, що в усиновленні немає нічого ганебного для того, щоб його треба було приховувати».

Ця інформаційна кампанія частково фінансується Агенством США з міжнародного розвитку. Генеральний консул Сполучених Штатів Лендон Тейлор говорить, що його країна охоче ділиться досвідом подолання проблеми. Адже в Америці – не знають що таке дитбудинки. Бажаючих усиновити дітей – значно більше, ніж сиріт. Американським родинам, які хочуть взяти на виховання дівчинку або хлопчика, доводиться чекати. Тейлер надiються, що з часом i в Українi змiниться ставлення до усиновлення:

«Якщо люди стануть краще розуміти, що усиновлення це щось реальне, і корисне для дітей і для родини, якщо ця кампанія надихне когось зважитися на такий крок, буде просто чудово. Якщо ми також допоможемо громадянам усвідомити, що для дітей, яких неможливо усиновити в Україні, краще мати родину за кордоном, ми зможемо сказати, що ми впоралися із нашим завданням».

Експерти також пропонують матеріально заохочувати родини, які усиновлюватимуть дітей. На них можуть поширити виплату одноразової допомоги, яку отримують після народження дитини.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG