Спеціальні потреби

Черговий конфлікт мiж президентом i урядом


До численних конфліктів та непорозумінь між президентом та урядом може додатися ще один. Голова Сумської облдержадміністрації Нiна Гаркава хоче оскаржувати в суді своє звільнення із займаної посади. Точки кипіння протистояння досягло наприкінці минулого тижня.

У понеділок наряд міліції не допустив Ніну Гаркаву в кабінет, який вона займала до останнього часу. В секретаріаті президента вважають її звільненою. Адже цього місяця Гаркавій виповнилося 55 років. Це граничний вік для держслужбовців-жінок. Відтак – глава держави призначив нового виконуючого обов`язки губернатора.

Президент також скасував усі розпорядження, видані кошишнім керівником області після досягнення нею пенсійного віку. Ніна Гаркава вважає це несправедливим і незаконним. Адже Кабмін ухвалив подання для продовження її повноважень на рік. У цих юридичних тонкощах, очевидно, й доведеться розбиратися суддям, якщо пані Гаркава виконає свою обіцянку вже у вівторок звернутися із позовом до президента.

Тим часом експерти розмірковують, що стоїть за таким несподіваним для багатьох розвитком подій. Адже до цього часу президент не висловлював нарікань до сумського губернатора. Керівник Центру досліджень регіональної політики і колишній підлеглий Гаркавої Олександр Хоруженко каже, що на своїй посаді вона намагалася приховати дійсний стан речей в області. Інша причина, як каже вiн, надто відверто приязне ставлення до коаліції за участю Партії регіонів:

«Ще в червні-липні цього року вона почала заявляти, що дуже позитивно сприймає співпрацю з урядом, який буде очолювати Віктор Янукович. Але за цей час рівень довіри суспільства до обласної адміністрації впав, до міліції також. Все це – наслідок роботи адміністрації за останні півтора роки. Яку вона фактично очолювала весь цей час».

Натомість сама Ніна Гаркава звинувачує у своїх проблемах керівника президентського секретаріату Віктора Балогу. Мовляв, саме він блокує її спілкування із главою держави. Вона також звертає увагу, що на її місце призначають вихідця з села Хоружівка, батьківщини Віктора Ющенка.

Це вже не перший випадок, коли українські губернатори прагнуть оскаржити своє звільнення через суд. У такий же спосіб намагається скасувати указ про відставку колишній керівник Київщини Євген Жовтяк. Він стверджує, що позбувся посади, бо перешкоджав тіньовому розподілу земель області. Хоруженко вважає, майновий аспект – не остання причина звільнення сумського губернатора. Він нагадує, що в області видобувають майже половину української нафти. Цього місяця уряд через зміни до законодавства спробував перебрати контроль за господарем ресурсів - компанією «Укрнафта». Однак Віктор Ющенко заблокував ці спроби. Експерт каже, що для того щоб не допустити передачу фінансових потоків підприємства під контроль «донецької бізнес-групи», президенту треба мати на чолі Сумщини більш надійну людину.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG