Спеціальні потреби

Ліванці прощаються з убитим міністром П'єром Жмаелем


У Лівані люди прощаються з убитим у вівторок міністром промисловості країни П'єром Жмаелем. Чимало з них зібралися у селищі Бефая, звідки походить загиблий християнський політик.

Саме там перебуватиме труна з його тілом до поховання, що заплановане на четвер. У зв'язку із вбивством посадовця у Лівані оголошено триденну жалобу, і скасовано святкування з нагоди Дня незалежності країни. П'єр Жмаєль не перший політик, який загинув насильницькою смертю в Лівані за останні два роки. Торік в країні було вбито колишнього прем'єр-міністра Рафіка Гарірі. Як у першому, так і в другому випадках, вину за ці вбивства складають на Сирію, оскільки обидва загиблих відкрито критикували Дамаск.

Очевидці трагедії розповідають, що нападники перекрили дорогу в одному з християнських районів Бейрута, і впритул розстріляли автомашину, в якій їхав Жмаель. У 34-річного міністра практично не було шансів вижити. Підтведження про його смерть надійшли вже з лікарні. Жмаель, який займав посаду міністра промисловості, походив з провідної ліванської родини - його батько колишній президент Амін Жмаель був президентом з 1982 по 1988 роки. П'єр також входив у анти-сирійську парламентську коаліцію, яку очолює Саад Гарірі - син Рафіка Гарірі - впливово політика, який виступав за виведення сирійських військ з Лівану, і загинув торік у результаті потужного вибуху бомби. Багато хто у Лівані вважає, що за цими вбивствами стоїть Дамаск, адже П'єр Жмаель став п'ятим анти-сирійським ліванським політиком, убитим за останні два роки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG