Спеціальні потреби

Соціологи: рейтинг Партії регіонів падає


Лише кожен десятий українець вважає, що економічна ситуація в країні покращується. Такі результати останніх соціологічних опитувань. Найбільше невдоволення громадян викликає стрімке підвищення комунальних платежів. За даними соціологів, з часу приходу до влади Партія регіонів втратила майже чверть своїх прихильників.

Більше половини громадян України впевнені, що економічна ситуація в країні погіршується. Лише кожен десятий дотримується протилежної думки. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного в усіх регіонах країни, оприлюднив Фонд «Громадська думка». Експерти кажуть, що на такі настрої людей не в останню чергу вплинуло підвищення комунальних платежів. Зростання цін викликає найбільше невдоволення населення.

Очевидно, саме це вплинуло на суттєве падіння рейтингу Партії регіонів. Саме вона є основою правлячої «антикризової коаліції», до якої входять також Соцпартія та КПУ. За два місяці «регіонали» втратили майже чверть своїх прихильників, кажуть соціологи. Втім партія Віктора Януковича й надалі залишається найбільш популярною. Якби парламентські вибори відбулися цього тижня, вона б здобула 27% голосів. Рейтинг Блоку Юлії Тимошенко також впав, хоч і не так суттєво. БЮТ втратив піввітсотка – за цю політичну силу готовий голосувати кожен шостий українець.

Соціологи відзначають, що після переходу в опозицію люди стали схвальніше ставитися до пропрезидентського блоку – Наша Україна. Щоправда самому главі держави українці здебільшого не довіряють – таких майже 60%.

Падає у населення довіра й до Віктора Януковича. Порівняно із серпнем популярність прем`єра знизилася майже на 7%. Втім, лідер «регіоналів» і надалі має найбільший президентський рейтинг. Якби вибори нового глави держави відбулися наступної неділі, за Віктора Януковича віддали б голоси 28% виборців. Значно відстають від нього лідер опозиції Юлія Тимошенко та нинішній президент Віктор Ющенко. У їхньому доробку – 15,5 та 12,5 відсотків.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG