Спеціальні потреби

НСНУ намагається обрати нове керiвництво


Партія Наша Україна намагається обрати нове керівництво. Перед новим лідером буде стояти питання – чи залишатися в опозиції, чи увійти до широкої коаліції. Нині також вирішується питання, чи оскражувати в суді конституційну реформу, яка забрала від президента частину його повноважень.

Партія Наша Україна – вчергове намагається оновити керівництво. Рада партії зібралася у Києві для того, щоб обрати керманича політичної сили. Найімовірнішими кандидатами називають нинішнього голову Романа Безсмернтого та колишнього прем`єра Юрія Єханурова. Втім, оглядачі та самі партійці не виключають – що цю посаду обійме хтось інший.

Донедавна претендентом на посаду керівника називали депутата ВР Миколу Катеринчука. Цього тижня він вийшов із партії. Оглядачі не виключають – його приклад можуть наслідувати багато рядових «нашоукраїнців». Особливо із західних областей, де партія мала найбільший вплив, але стрімко втрачає популярність електорату. Якщо Катеринчук вирішить створити новий політичний проект – НУ опиниться перед загрозою розколу.

Відсутність сильного та харизматичного провідника – чи не найбільша проблема Нашої України. Такі лідери є в усіх парламентських партіях. Президент Ющенко – є лише почесним головою НСНУ. З різних міркувань він часто дистанціюється від своєї політичної сили.

Хоча донині партія позиціонувала себе як пропрезидентська. Втім, останнім часом непорозуміння та взаємні образи лідерів Нашої України та Віктора Ющенка все частіше стають надбанням преси. Президент був незадоволений переходом партії в опозицію. Він і досі наполягає на відновленні діалогу з «регіоналами». Новий лідер партії може як залишити Нашу Україну в опозиції, так і відновити діалог із антикризовою коаліцією. Партія регіонів не полишає надії на діалог з пропрезидентською силою, каже Раїса Богатирьова.

«Ми знаємо багато представників партії та фракції НСНУ, які вважають, що співпраця в рамках «антикризової коаліції» можлива через розширення формату до широкої коаліції».

Втім, у самій партії називають повернення до коаліції – неможливим. Кажуть, що позиція президента не змінить точку зору «нашоукраїнців». І це питання навіть не розглядається.

Крім обрання керівництва, партія має ухвалити ще одне важливе рішення – чи оскаржувати в Конституційному суді політичну реформу. Для того, щоб розпочати цю процедуру, достатньо підписів 50 народних депутатів. Якщо суд визнає, що зміни до Конституції були внесені незаконно, президенту повернуть значну частину повноважень, які перебрав на себе уряд, очолюваний сьогоднi Віктором Януковичем.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG