Спеціальні потреби

У Каліфорнії помер Джек Пеланс


У Каліфорнії помер володар кінопремії Оскар, син українських іммігрантів Джек Пеланс, в минулому Володимир Паланюк.

Хоча Джек і змінив своє українське ім'я, коли почав акторську кар'єру, він ніколи не цурався свого походження і завжди прохав не плутати його з росіянами. Так, коли у 2004 році Міністерство Культури Росії спробувало відзначити його як російського актора, Пеланс зі сцени кінофестивалю, на якому проходило вручення нагород сказав, що сталася помилка, оскільки він українець, а не росіянин - та залишив зал. Останніми роками Джек брав активну участь у роботі Голлівудської Фундації Тризуба.

Джек Пеланс заробив дві поспіль номінація на Оскар у 1952 році за фільм «Несподіваний страх», та наступного року за стрічку «Шейн». У минулому професійний боксер та ветеран другої світової Джек Пеланс заробив собі імідж суворого хлопця і зіграв величезну кількість ролей у вестернах. Однак справжнє визнання Джек отримав лише коли йому було 73 і він зіграв комедійну роль у фільмі «Міські хлопчики». За головну роль другого плану у цій стрічці актор здобув третю номінацію на Оскара у 1992 році. ‘‘Одна з речей, яка мені дає гарний настрій майже кожного ранку так це горнятко доброї кави, але номінація це щось інше, таке стається раз на 50 років’’, - жартував він.

Приймаючи нагороду Джек показав молодому поколінню, що для сина українського шахтаря з Пенсільванії – час начебто і не минув. Кіно та телевізійна кар’єра Джека Пеланса тривала понад 50 років. Окрім Оскара він також здобув нагороди Золотий Глобус та Еммі. Джеку Пеленсу, народженому Володимиру Паланюку, було 87 років. Американці пам’ятатимуть його як людину, яка завжди залишалась сама собою і не поступалась своїм принципам.

XS
SM
MD
LG