Спеціальні потреби

Перемога демократів чи поразка республіканців?


Саме війна в Іраку та незадоволення американців політикою адміністрації США у цій країні допомогли демократам перебрати контроль у Конгресі. Експерти вважають, що проміжні вибори стали своєрідним референдумом для Республіканської партії та Президента Буша.

Та чи зможуть демократи виконати передвиборчу обіцянку і поліпшити ситуацію в Іраку? Аналітики сумніваються, адже, - нагадують вони, - остаточне слово у питанні закордонної політики все ж залишається за президентом. Ще з проведених після голосування опитувань було зрозуміло, що шестеро із шести голосуючих війни в Іраку не схвалюють. Тельма Смит говорить так: «Я багато подорожувала у світі. Інші країни розчарувалися в нас. Ті, хто були друзями, від нас відвернулися».

Багато хто вбачає порятунок у змінах, які пообіцяли зробити демократи у разі приходу до влади, і особливо в питанні Іраку. Лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі говорить так: «В жодному іншому питанні прагнення американців не було настільки виразними, як у питанні війни в Іраку. Це те, що ми повинні ретельно опрацювати з президентом. Ми знаємо, що дотримання попереднього курсу не спрацьовує. Нам не можна продовжувати простувати у цьому катастрофічному напрямку».

Сам Президент Буш пообіцяв співпрацювати з демократами, щоправда з певними обмеженнями. «Дуже важливо, щоб люди розуміли наслідки невдачі. І я пообіцяв країні, що ми не підведемо і не припинимо роботи, аж поки вона не буде виконана. Зрозуміло, що ми багато чого повинні опрацювати з членами Конгресу», - додав він.

Результати виборів - однозначні. Нині демократи контролюють обидві палати Конгресу. Постає запитання: який вплив матиме це на політику в Іраку? Політолог Денніс Джонсон вважає, що заключне слово у питанні іноземної політики повинно все ж належати президентові: «Відверто кажучи, Конгрес полюбляє радше говорити про проблеми, а не вирішувати їх. Зокрема, коли це стосується закордонних відносин. І якщо йдеться про закордонну політику, то вибираючи між президентом та його невдачею і новим Конгресом, я радше віддам пріоритет президентові».

Протягом кількох наступних тижнів має бути оприлюднений звіт у питанні Іраку двопартійної урядової комісії, яку очолюють колишній Держсекретар США Джеймс Бейкер та колишній конгресмен-демократ Лі Гамільтон. Документ, відтак, послужить підставою для подальшого планування іракського аспекту закордонної політики США адміністрацією президента і Конгресом.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG