Спеціальні потреби

Республіканці почали втрачати контроль у Конгресі


Проміжні вибори до Конгресу США, на думку аналітиків, стали своєрідним холодним душем для Республіканської партії та Президента Буша.

За їхніми словами, виборці у вівторок продемонстрували незадоволення політикою нинішньої адміністрації в Іраку та корупційними скандалами у Конгресі, в якому до вчорашнього дня переважали республіканці. Оглядачі називають вибори до Конгресу 2006 року референдумом для Президента Буша та його політики в Іраку. 12 років демократи були у меншості у Палаті представників, і ось тепер вони отримали там реальну владу. Історичним стало й те, що лідер демократичної меншості Ненсі Пелосі з Каліфорнії стане першою жінкою спікером у Палаті Представників американського Конгресу. «Американці проголосували за зміни і вони проголосували за демократів, щоб ми повели країну у новому напрямку і це саме те, що ми маємо намір зробити», - сказала вона.

За попереднім підрахунком голосів, демократам вдалось виграти 17 з 15 необхідних місць для контролю у Палаті представників. Озброєні незадоволенням американців і політикою Президента Буша, демократи виграли також посади губернаторів у Нью-Йорку, Огайо та Масcачусетс - уперше за останнє десятиріччя. У результаті в 28 американських штатах губернаторами будуть представники Демократичної партії. Демократам також вдалось отримати щонайменше чотири з шести необхідних для контролю у Сенаті місць. Але результати цих перегонів швидше за все не будуть відомі аж до остаточного перерахунку голосів. Та перемога деяких сенаторів вже є певною. Наприклад Гіларі Клінтон - сенатор зі штату Нью-Йорк говорить так: «Ми віримо у нашу країну і маємо намір відвоювати її починаючи з цього моменту. Тому я дякую усім вам. Бог з вами, нехай буде Бог з Нью-Йорком і нехай буде Бог з Америкою».

Президент Буш спостерігав за підрахунком голосів з Білого Дому. Уперше за шість років свого президентства йому, мабуть, доведеться мати справу з демократичним Конгресом. До цього практично усі рішення, які приймала його адміністрація, підтримувались республіканською більшістю. Політичний аналітик з інституту Брукінса Том Ман говорить так: «Це буде складний період для президента з демократами, які будуть уважно стежити за тим чим він займається і ставити під сумнів будь-який його крок».

Демократи святкують перемогу, але оглядачі кажуть що ці вибори стали не так заслугою демократів, як програшем республіканців.

XS
SM
MD
LG