Спеціальні потреби

Критикують звільнення Щербаня на поруки


Міністерство внутрішніх справ України вважає недостатнім запобіжний захід, який обрали для підозрюваного у скоєнні низки злочинів колишнього губернатора Сумщини. Володимира Щербаня випустили на поруки трьох народних депутатів відразу ж після його повернення зі Сполучених Штатів. Таким поблажливим ставленням до екс-чиновника занепокоєні й громадські активісти Сумської області.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко критикує рішення прокуратури випустити колишнього губернатора Сумщини Володимира Щербаня, який повернувся із Сполучених Штатів, на поруки депутатів з Партії регіонів. За словами урядовця, українські та американські правоохоронці доклали значних зусиль, щоб Щербань погодився на добровільну депортацію на батьківщину.

Луценко нарікає, що всі справи щодо колишнього губернатора розслідує прокуратура, а не міліція. Каже, що вже висловив свої претензії в цій справі керівнику відомства.

«Відпускати пана Щербаня на поруки - людину, яка більше року ховалася від правосуддя - щонайменше нелогічно. Єдине, що пояснює цю ситуацію - що відбулося це у день захисту тварин. Мабуть, коні на Сумщині негодовані і пан Щербань має намір їх погодувати».

Очевидно, міністр натякає на кінний завод, який колишній губернатор мав на Сумщині. За даними Луценка, мешканці області також незадоволені рішенням прокуратури. Студентські організації вже висловили готовність вдатися до публічних акцій протесту. Одну з них вони планують провести під час запланованої на середу прес-конференції колишнього губернатора в Києві. Так само звільненням Володимира Щербаня на поруки висловили стурбованість органи представницької влади області, каже Луценко:

«Америка взяла зі Щербаня 4 мільйони доларів застави. Перший раз 2 мільйони. Потім виникли сумніви щодо походження цих грошей – з нього взяли ще 2 мільйони. Чому б нам не взяти таку заставу. Можливо Сумщина була б більш спокійна».

Ці слова Юрій Луценко говорив в присутності генсека Інтерполу Роналда Ноубла. Саме ця організація допомагає знайти та повернути на батьківщину розшукуваних злочинців. Але у багатьох випадках Інтерпол виявляється безсилим. Він не може вплинути на Росію, від якої українські правоохоронці вимагають повернути низку колишніх чиновників підозрюваних у корупції. Складне положення Інтеролу з`ясував Ноубл:

«Наша позиція щодо цього дуже чітка – чи це Росія, чи будь-яка інша країна, вони мають поважати вимоги про екстрадицію від інших держав. Однак, все, що ми можемо зробити – це переконувати ці уряди повертати злочинців».

Деякі оглядачі вважають, якщо Володимиру Щербаню вдасться уникнути покарання, політичні вигнанці, які нині переховуються за кордоном можуть повернутися в Україну й без будь-якого примусу. Експерти кажуть, якщо за цей тиждень Щербаню офіційно не висунуть звинувачень, він позбудеться статусу підозрюваного і стане абсолютно вільною людиною.

XS
SM
MD
LG