Спеціальні потреби

Парламент вимагає звітів від ще двох міністрів


Український парламент, який вчора рекомендував уряду відсторонити від виконання своїх службових обов`язків міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, тепер вирішив заслухати звіти ще двох міністрів, які представляють в уряді «помаранчевий табір» - Анатолія Гриценка та Бориса Тарасюка.

«Помаранчевих міністрів» в уряді Януковича стає все менше. Цього тижня Рада звільнила двох них – Зварича та Ліхового. Через два тижні планує зробити це ж саме з Поляченком та Павленком. Вони самі написали заяви про відставку, а на їх місце вже знайшлися інші кандидати, заявив сьогодні прем`єр Віктор Янукович.

Втім цього коаліції видається замало. Парламентська більшість проголсоувала за те, аби виликати «на килим» тих помаранчевих міністрів, які призначають в уряді за квотою президента – міністра оборони Гриценка та закордонних справ Тарасюка.

Останнім часом Тарасюк особливо дратує Януковича. Ще вчора прем`єр заявив, що має політичні розбіжності з головним дипломатом в своєму уряді. «Не може працювати міністр, який висловлює свою точку зору, що він в опозиції до цього уряду, але працює в ньому», - сказав Янукович.

У парламенті Тарасюка та Гриценка запитають, як вони виконують програму діяльності антикризової коаліції – каже комуніст Петро Симоненко. А секретаріат президента вже встиг заявити, що звіт глав закордонного та оборонного відомств не може обернутися їх відставкою. Як сказав глава секретаріату президента Віктор Балога, призначати та звільняти цих міністрів – виключно прерогатива Ющенка.

Останні події та останні заяви, якими знову обмінялися Кабмін та коаліція з одного боку та секретаріат глави держави з іншого, свідчать про можливість чергового етапу протистояння між центрами влади. Під час цього протистояння все гучніше лунають припущення про можливий імпічмент Президенту Ющенку від антикризової коаліції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG