Спеціальні потреби

Росiя не збирається вiддавати кримськi маяки


Росія не виконуватиме рішення українських судів, які вимагають повернути кримські маяки, що нині перебувають у користуванні флоту цієї країни. Дипломати пропонують вирішувати це суперечливе питання шляхом переговорів урядових делегацій двох країн. Тим часом опозиційним силам у Верховній Раді сьогодні не вдалося домогтися створення парламентської слідчої комісії з проблем перебування російського флоту в Україні.

Росія знову підтвердила свою позицію в питанні чорноморських маяків та іншого навігаційного обладання. Вона каже, що не збирається визнавати рішень українських судів про незаконність користування цим майном Чорноморським флотом Російської Федерації. Про це заявив посол цієї країни Віктор Черномирдін. За його словами, Російська Федерація не виконуватиме рішень суду, який постановив повернути близько сотні об`єктів навігації Україні. Черномирдін вважає, що це питання знаходиться поза компетенцією українського судочинства:

«Є міжнародні правила. І є угода, яку ратифікували наші парламенти. І в цьому питанні діють закони міжнародного права».

На думку російських урядовців, угоди про флот від 1997 року не передбачають вирішення суперечок у судах. Мовляв, тоді домовилися врегулювати ці проблеми у міжурядовій угоді. Але з того часу її так і не вдалося підписати.

На негайному поверненні маяків наполягає українське Міністерство закордонних справ. Крім того у відомстві вважають, що Росія має виплатити матеріальну компенсацію за те, що користувалася цим майном майже 10 років. Про необхідність передачі під українську юрисдикцію спірних об`єктів напередодні заявив і Президент Ющенко. На його думку, це питання треба вирішувати у рамках міждержавної комісії.

В той же час Верховна Рада відмовилася створити парламентську комісію для аналізу дотриманя угод про базування в Криму російського флоту. З такою пропозицією виступили представники «Нашої України». Але ідею не підтримали депутати із правлячої «антикризової коаліції». На їхню думку, створення комісії призвело б до зайвої політизації питання і не сприяло б подоланню існуючих суперечностей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG