Спеціальні потреби

До виборів в американський Конгрес залишилося менше тижня


За тиждень до проміжних виборів у Конгрес США найбільше, чого республіканці хочуть уникнути - це розмов про невдалу війну і політику Білого Дому в Іраку. Аналітики погоджуються, що для багатьох виборців це буде один з вирішальних факторів під час голосування.

Тож республіканці прагнуть відвернути увагу виборців на щось інше. І от днями можливість поговорити про щось інше їм просто подарував сенатор-демократ, нещодавній суперник Джорджа Буша на президентських перегонах, Джон Керрі, який заявив таке: ''Освіта, якщо ви берете від неї якнайбільше: добре вчитесь, робите домашні завдання, намагаєтесь бути розумними, - то у вас все буде добре. Якщо ж ні - тоді ви загрузнете в Іраку''. У такий спосіб Джон Керрі, сенатор від штату Масачусетс, намагався пожартувати, промовляючи перед групою студентів у Каліфорнії. Але у нього не вийшло.

Республіканці на чолі з президентом Бушем не забарилися використати цю можливість для потужної атаки на Керрі та демократичну партію загалом. Зокрема Буш сказав таке: ''Військовослужбовці Сполучених Штатів є дуже розумними, вони є дуже сміливими, і сенатор зі штату Масачусетс повинен вибачитись перед ними''. Керрі ж сказав, що він мав на увазі президента, який не виконував своїх домашніх завдань і тому застряв в Іраку, а не солдатів. ‘‘Це був невдалий жарт про президента і його людей’’, - додав він.

Однак, республіканців вже неможливо було зупинити. Зокрема консервативний коментатор Раш Лимбо сказав так: ''Цілком зрозуміло, що саме ви сказали, сенатор Керрі. Ви ображали чоловіків і жінок, які носять військову форму США. Точно як ви це робили чи не все своє доросле життя''.

Керрі, ветеран в'єтнамської війни, мав свою точку зору на це питання: ''Мене вже нудить від усіх цих республіканських нападів, більшість яких іде від людей, що ніколи самі не вдягали військову форму і не мали сміливості піднятись і піти на війну''. У свою чергу сенатор Джон Маккейн, імовірний республіканський претендент на пост президента у виборах 2008 року, закликав Джона Керрі вибачитись: ''Я думаю, що сенатор Керрі повинен вибачитись перед тисячами американців, які відгукнулись на поклик своєї країни і служать в Іраку, тому що вони патріоти, а не тому, що вони мають якісь вади в освіті''.

На це Джон Керрі відповів: ''Джон Маккейн має попросити Річарда Чейні вибачитись за ошукування Америки. Він має попросити президента вибачитись за брехню про ядерну програму в Африці. Вибачень за те, що президент знову назвав Аль-Кайду головною проблемою в Іраку, коли Аль-Кайда далеко не головна проблема. Вже досить''.

В останній тиждень перед виборами до вжитку йдуть найбрудніші засоби боротьби із політичними суперниками. Зрозуміло, що легкої перемоги жодному з таборів цього року годі сподіватись.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG