Спеціальні потреби

Євросоюз полегшив українцям подорожування


Українцям тепер буде легше їздити на Захід. Під час саміту Україна-ЄС у Гельсінкі підписано угоду про спрощення візового режиму між Україною та Європейським Союзом.

До саміту Україна-ЄС українці отримали подарунок. Вибратися до Європи їм тепер буде трохи простіше. Про лібералізацію візового режиму з Європою українська влада говорила давно, а активніше діяти в цьому напрямку почала після помаранчевої революції, яка була доволі позитивно сприйнята на Заході.

Власне, першою ініціативу проявила Україна і ліквідувала в`їзні візи для громадян Євросоюзу, сподіваючись на певну взаємність. Чекати довелося два роки, однак тепер домовленостей з Єврокомісією досягнуто, про що заявив її голова Жозе Баррозу.

Це означає, що вже з середини наступного року потрапити в Європу українцям буде простіше. До того часу, посольства будуть переходити на нові правила видачі віз.

Нові правила передбачють наступне: Шенгенську візу будуть надавати максимум за 10 днів. У разі відмови, консульства будуть змушені пояснювати причини негативного рішення та аргументувати його. Знизиться і вартість візи – тепер у всіх консульствах вона коштуватиме 35 євро. Окрім того, родичі громадян Євросоюзу, журналісти, студенти, пенсіонери та інваліди отримуватимуть візу безкоштовно. Але найбільші зручності для власників дипломатичних паспортів – їм тепер взагалі не потрібні візи, для того, аби потрапити до країн Євросоюзу.

XS
SM
MD
LG