Спеціальні потреби

В Києвi далi коментують заяви Фрадкова


Українська влада нині продовжує коментувати висловлювання російського прем`єра Михайла Фрадкова з приводу зовнішньої політики Україні та необхідності її узгодження з російськими інтересами.

Під час офіційного візиту до Фінляндії українському президенту Віктору Ющенку ставили такі ж питання, які вдома – про СОТ, НАТО, ціну на газ. У Європі Ющенко був доволі оптимістичним. Він каже, що він не обговорював газових питань, однак переконаний, що про політичні поступки в обмін на дешевий газ не говорив і український уряд.

Водночас, як свідчить практика, позиція президента дуже часто відрізняється від урядової. Ще вчора, перед від`їздом до Гельсінкі, Ющенко прямо в аерпорту поговорив з першим віце-прем`єром Азаровим про необхідність ухвалення сотівських законопроектів, і як повідомила прес-служба президента, Азаров погодився із необхідністю вступу України до СОТ вже цього року.

Однак сьогодні сам Азаров цього не повторив. Натомість заявив, що за підсумками візиту Фрадкова українсьокому уряду запропонували повернутися до переговорів щодо створення ЄЕП. Мовляв, Росія, Білорусь та Казахстан пішли в цьому плані значно далі.

Натомість на питання про СОТ знову довелося відповідати Олександру Морозу. Він каже, що Рада зможе ухвалити необхідні закони до кінця місяця, і закликає Україну та Росію не влаштовувати змагань з приводу вступу до цієї організації.

Ухвалення необхiдних законів дає Україні шанс стати членом СОТ ще до кінця року, а за рік розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Воднчоас, головне питання, чи готові фракції парламенту швидко ухвалити потрiбнi законопроекти, зважаючи на їх попередні заяви про необхідність захисту національного товаровиробника.

Саме для лобіювання своїх законопроектів Вiктор Ющенко ближчими днями має зустрітися з урядовцями та лідерами фракцій для того, аби переконати їх не гальмувати цю справу. «Україна ще ніколи не мала кращих шансів отримати членство в СОТ, як до кінця цього року», – зазначив президент, акцентувавши на тому, що для цієї мети мають бути консолідовані всі владні інститути.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG