Спеціальні потреби

Колишнього керівника  Енрону засуджено до 24 років


Колишнього виконавчого директора американської компанії Енрон Джеррі Скіллинґа засуджено на 24 роки ув'язнення за корпоративні злочини.

52-річний Джері Скіллинґ став останнім зі складу найвищого керівництва Енрону, якого засудили за причетність до краху цієї енергетичної фірми. Його вирок виявився і найсуворішим: 24 роки та чотири місяці ув'язнення за 19-ма пунктами звинувачень у махінаціях з цінними паперами шляхом обману аналітиків та подачі брехливих звітів Комісії США з цінних паперів, а також наданні брехливої інформації аудиторам. За рішенням суду Скіллинґ також зобов'язаний виплатити потерпілим 45 мільйонів доларів відшкодування. Звертаючись до журналістів, колишній генеральний директор компанії заявив про намір оскаржити вирок: «Зрозуміло, що рішення мене не радує. Я маю трьох дітей, з якими волів би, як і всі, проводити більше часу. Як я вже наголошував, я не вважаю себе, і це не акт позування, не вважаю себе винним», - сказав він.

Скіллинґ послужив найостаннішим символом жадібності та корупції, що привели до краху компанії «Енрон». Колишнього фінансового директора Ендрю Фастоуа засудили лише на шість років після того, як він дав згоду співпрацювати з прокурорами, а засновник фірми Кен Лей помер ще перед винесенням вироку. Чарльз Прествуд - один з тисяч колишніх службовців, які потрапили після колапсу компанії у фінансову скруту. Він вважає, що Скіллинґ одержав по заслузі. Зокрема говорить так: «Кожен намагається вигородитися заявами, що не знав, що діялося, або ж що нічого такого не було. Однак це не має значення. Знати про таке входило в його обов'язки».

За твердженням прокурорів Скіллинґ знаючи, що компанія на межі банкрутства, прибільшував у звітах цифри прибутків та замовчував борги компанії. Понад чотири тисячі службовців Енрону втратили роботу. Багато хто втратив гроші, які роками відраховувалися на пенсійні та ощадні рахунки. Мерілин Венс колись володіла цінними паперами фірми. Вона каже, що суворість терміну ув'язнення служитиме попередженням для інших: «Це може послужити пересторогою не чистим на руку і в інших корпораціях. Сподіваюсь, так і буде».

Перед відправкою до в'язниці Скіллинґ знаходитиметься під домашнім арештом і носитиме на руці спеціальний детектор. Хоча конкретного дня ув'язнення Федеральний суддя США Сим Лейк не визначив, утім порекомендував, щоб Скіллинґа утримувати у в'язниці звичайного режиму в штаті Північна Кароліна.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG