Спеціальні потреби

У США дедалі частіше викрадають банкомати


У Сполучених Штатах останнім часом почастішали випадки пограбування банкоматів. На південному заході США, за твердженнями місцевих правоохоронців, було вже кілька десятків випадків, коли машину для зняття готівки викрадали за допомогою спецтехніки.

Відеокамера записала процес викрадення в деталях. А саме - як трактор вириває банкомат з корінням. Цей вид крадіжки набирає занагльонаціонального масштабу. Сержант поліції Марк Кларк говорить так: ''Схоже цей вид крадіжки став популярним. Грабіжники всувають під банкомат тракторні виделки, виривають його з ґрунту і закидають у вантажну машину, яка вже стоїть напоготові, і тікають''.

Минулого місяця грабіжники викрали банкомати у чотирьох містах штату Арізона. Лише у місті Фініск було здійснено принаймі 21 спробу вкрасти аппарат з грошима. Однак, часто це марна справа. Боб Трамантано працює для корпорації, яка виготовляє банкомати. За його словами, навіть кваліфіковані грабіжники часто мають проблеми з тим, щоб дістати готівку з апарату. ''Банкомати є дуже міцними сейфами. Вони зроблені за такими ж стандартами, як сейфи у банку'', - говорить він. Але навіть якщо грабіжникам вдається зламати банкомат, то з малих машин вони отримують не так вже й багато – всього кілька сотень доларів. З великих можна витягнути і до 30 тисяч, але такі банкомати, як правило, обладнані системою супутникового стеження. ''Часто в банкомат вмонтована система стеження, отож знайти вкрадений апарат дуже легко'', - говорить Боб.

Правоохоронці сподіваються, що камери спостереження, які фіксують пограбування на зразок цього, де грабіжники намагаються вкрасти банкомат за допомогою бульдозера, допоможуть боротися з цим явищем. На думку поліції, викраденням банкоматів займаються різні групи. ‘‘Багато злочинців просто копіюють злочини інших, і є групі різних рівнів майстерності’’, - додає Марк Кларк.

Минулого місяця хтось перепрограмував банкомат на бензозаправці у штаті Вірджинія так, щоб той видавав купюри більшої вартості. Про цес стало відомло лише через тиждень, коли один з добросовісних клієнтів нарешті повідомив працівника бензозаправки. Банківські фахівці говорять, що кількість злочинів з банкоматами зростає по всьому світі, адже машини з готівкою стали звичним явищем ледве не у кожному великому місті світі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG