Спеціальні потреби

У Китаї знищують членів релігійної течії Фальнгунь


Правозахисні організації постійно звинувачують уряд Китаю у продажі внутрішніх органів, вирізаних з тіл страчених осіб, ув'язнених за приналежність до релігійної течії Фалунгунь.

В 2000 році в Китаї мала місце масова демонстрація прихильників релігійної течії Фалуньгун, розігнана властями. Багатьох її учасників було арештовано. Пізніше в масмедія повідомлялось, що більшість арештованих випущено на свободу. Їм пощастило. Іншим - ні. Фалуньгун нараховує мільйони послідовників. Китайські органи влади арештовують їх тисячами; сотнями вбивають. Як саме їх страчується і з якою метою - такі питання було піднято в ході нещодавніх слухань в Конгресі США. Темою слухань було повідомлення організацій захисту прав людини про те, що китайський уряд підтримує продаж внутрішніх органів, взятих від страчених осіб, ув’язанених за приналежність до руху Фалуньгун. Одним з промовців на слуханнях був Дейвид Кілґур - колишній член кабінету міністрів Канади, який заявив так: «Уряд Китаю і лікарні країни, в’язниці та інші установи в різних частинах Китаю за останні п’ять років стратили велику, але не встановлену кількість осіб, затриманих за приналежність до течії Фалуньгун. Більшість жертв не мали жодного обвинувачення. Вони були вбиті медичним персоналом задля їх внутрішніх органів. Ці органи практично негайно передавались для продажду за високу ціну - переважно іноземцям».

За даними, 85 відсотків трансплантацій життєво-важливих органів, проведених в клініках Тяньдзіня, були зроблені іноземцям. На веб-сайті китайського Центру міжнародних трансплантацій внутрішніх органів значиться, що пересадка нирки коштує 65 тисяч доларів, легені - від 150 до 170 тисяч доларів, серця - від 130 до 160 тисяч. В звіті значиться, що в період від 2000 до 2005 року в Китаї було зроблено щонайменше 60 тисяч трансплантацій. З цієї кількості донорами 18 тисяч органів не були в’язні. Про решту донорів ніяких даних не подано. Між тим в китайських мас-медія заявлено, що у 2002 році в китайських тюрмах було страчено тисячу в’язнів. Натомість правозахисна органіація «Міжнародна амністія» заявляє, що реальна кількість страт може сягати 15 тисяч.

Китайський уряд заборонив релігійну течію Фалуньгун у 1999 році. Її послідовники наголошують, що вони не мають політичних амбіцій і прагнуть лише мирно дотримуватись своїх вірувань. Китайська сторона доводить, що повідомлення про незаконні медичні дії є безпідставними і облудними. Після оприлюднення звіту в червні 2006 року Китай запровадив закон, яким забороняється вільний продаж людських органів і вимагається письмової згоди на пересадку з боку донора. Попри це свідки, що виступали на засіданні Конгресу США, скептично поставились до тверджень про припинення Китаєм незаконних пересадок органів. Вони закликали продовжити чинити тиск на китайський уряд задля повного припинення такої практики.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG