Спеціальні потреби

Делегація Світового банку побувала в Одесі


Одесу відвідала делегація Світового банку реконструкції і розвитку. Це вже не перший візит фахівців цієї установи до причорнморського міста. Раніше вже підписано кілька проектів угод, які стосуються можливостей виділення кредиту на реконструкцію системи водопостачання і переробки твердих відходів. Міська влада Одеси підготувала усі необхідні документи. Останнє слово тут має сказати керівництво банку і Кабінет Міністрів України.

Під час зустрічі в Одеській обласній державній адміністрації її учасники розглянули і кілька інших важливих для регіону проектів. Вони стосуються будівництва мосту на Дністровському лимані, який має активізувати автомобільне сполучення на сьомому транспортному коридорі. Мова йшла і про перспективи розвитку курортної зони відпочинку в Одеській області.

Виконавчий директор Світового банку Ян Віллем Ван дер Кайя наголосив, що саме Одеса і область є нині серед пріоритетних регіонів України, де планується реалізувати кілька цікавих і важливих проектів. Світовий банк розробив і реалізовує нові шляхи співпраці з різними країнами, внаслідок яких регіони так само матимуть можливість одержувати прямі інвестиції. Існує спеціальна стратегія допомоги країнам з середнім рівнем прибутків, до яких, за словами фахівця, належить і Україна. Вона, каже він, розрахована на чотири роки:

„Є зацікавлення. Є гроші. Необхідні конкретні проекти, де інвестиції будуть виправдані. Ми відчуваємо зацікавленість з боку українського державного керівництва і місцевого самоврядування”, -- сказав Ян Віллем Ван дер Кайя.

Експерти банку сподіваються, що процес розробки концепції проекту реконструкції системи водопостачання в Одесі триватиме близько року. На їх думку, за цей час буде реальна можливість пройти усі необхідні бюрократичні процедури. Особливі надії покладають на оперативну роботу відповідальних урядових структур України.

Голова облдержадміністрації Іван Плачков висловив переконання, що існують цілком реальні перспективи у короткий час вирішити питання реалізації проекту реконструкції системи водопостачання в Одесі:

„Влада зробить все можливе, щоби ці інвестиції були ефективними і стали лише початком для плідної подальшої співпраці. Одеса є першим етапом. Надалі ми маємо плани розробки проектів кредитування реконструкції систем водопостачання, електро- та газопостачання у районах області. Ці складові будуть поштовхом для розвитку регіону в цілому”, -- сказав пан Плачков.

Працівник офісу виконавчого директора Світового банку Тамара Соляник вважає, що Україна, як член групи Світового банку, ще не використовує усі можливості кредитування:

„Світовий банк - це не лише джерело фінансових ресурсів. Для України це ще і досвід світового рівня. Нині існує цілком реальна можливість забезпечити громадян країни різноманітними високоякісними послугами. Банк працює над тим, щоби зробити необхідні для одержання кредитів процедури більш спрощеними за умови збереження існуючих високих стандартів”.

Пані Соляник сподівається, що проект інвестування у розвиток інфраструктури Одеси буде реалізований якнайшвидше. „Ми не можемо зараз розмовляти про нові проекти не виконавши зобов`язання за нинішніми. Єдиний шлях – зосередитися, прийняти необхідні рішення, затвердити їх і паралельно розпочинати реалізацію. Тоді можна говорити про нові перспективи”, -- підкреслила працівник офісу виконавчого директора Світового банку

Нині Світовий банк вже реалізував в Україні кілька цікавих проектів -- у Києві, Львові та Донецьку. Вони, зокрема, стосуються реконструкції і модернізації гідроелектростанцій, теплопостачання.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG