Спеціальні потреби

Міністри-“нашоукраїнці” йдуть у відставку


Міністри-“нашоукраїнці” написали заяви про відставку. Серйозні зміни очікуються і в керівництві президентської партії: з”їзд НСНУ 21-го жовтня обіцяє привести до керма нових людей. Кажуть, що кадрове “перезавантаження”, пов`язане з переходом Нашої України в опозицію.

“Нашоукраїнці” в уряді Януковича готові хряснути дверима. Як повідомило джерело, близьке до Нашої України, заяви написали усі: не тільки міністри, що пройшли в уряд за партійною квотою Нашої України - Лиховий, Поляченко, Павленко і Зварич, але й “квотники” президента – міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр оборони Анатолій Гриценко, а також міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Заяви, за повідомленням джерела, передані лідерові фракції Наша Україна Роману Безсмертному.

Пізніше, однак, інформація була відкоригована. Міністр оборони Анатолій Гриценко ніякої заяви не писав і тим більше не передавав її лідеру фракції Наша Україна. Слова міністра процитувала прес-служба. Керівник оборонного відомства нагадав, що може піти у відставку лише у двох випадках: якщо вирішить так сам або якщо таке рішення ухвалить президент України.

Чи всі “помаранчеві” міністри залишать біло-блакитний уряд, з`ясується у вівторок. Цього дня Наша Україна з трибуни парламенту офіційно оголосить про перехід в опозицію і відкличе “своїх” з Кабінету. Про це заявив на брифінгу після закінчення засідання фракції її лідер Роман Безсмертний. Рішення прийнято, -- сказав Безсмертний, -- і відповідні заяви міністрів уже зібрані:

«Тепер мова йде про те, щоб остаточно вирішити питання долі міністрів, які в уряді за квотою Нашої України. Що стосується міністрів, які відповідно до повноважень по Конституції подані президентом, то це справа президента, і до них ми ніяких претензій не маємо».

На брифінгу Безсмертний також повідомив журналістів, що зініціював позачерговий з`їзд Нашої України. Як він підтвердив, на з`їзді, що відбудеться в суботу 21 жовтня, переобиратимуть керівні органи партії. Раніше голова виконкому НСНУ Микола Катеринчук висловлював думку про те, що все партійне керівництво має змінитись, а до керма президентської партії повинні прийти нові люди, які будуть кориснішими для президента і суспільства.

Чи Наша Україна, перейшовши в опозицію та змінивши свій керівний склад, об`єднається з нині діючою парламентською опозицією в особі БЮТ? Відповідаючи на це запитання журналістів, лідер фракції Безсмертний заявив: наразі переговори не ведуться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG