Спеціальні потреби

Зменшився дефіцит федерального бюджету США


Міністерство фінансів США повідомило, що вперше за останні чотири роки дефіцит федерального бюджету зменшився на 71 мільярд доларів, і тепер становить 248 мільярдів. Президент Буш не вважає ці цифри випадковими.

На його думку, велика заслуга у цьому належить його адміністрації, політика якої скерована на економічне відродження. Нові дані про скорочення державного дефіциту президент Буш називає наочним доказом того, що його економічна політика приносить конкретні результати. «У 2004-му я обіцяв американцям скоротити борги федерального бюджету на половину за період у п'ять років. Нині я гордий доповісти, що ми не лише досягли цієї мети, а досягли її раніше аніж передбачали», - сказав Буш. Республіканська адміністрація зобов'язалася скоротити федеральну заборгованість наполовину у 2004 році, коли державний борг сягнув 413 мільярдів доларів.

Між тим демократи називають останні економічні дані тимчасовою перемогою. Вони наполягають, що у наступні роки дефіцит лише зростатиме. Але президент не погоджується. Він стверджує, що його економічна політика допомогла країні пережити рецесію, терористичні атаки і хвилю корпоративних скандалів. Посилаючись на добрі економічні прогнози, Президент Буш знову закликав Конгрес зробити постійними впроваджені ним скорочення податків, термін дії яких закінчується у 2010 році. «Стримуючи витрати у Вашингтоні і залишаючи американцям більше з того, що вони заробляють, ми створюємо робочі місця, скорочуємо дефіцит і сприяємо тому, щоб життя в цій країні було процвітаючим для всіх наших громадян», - додає Буш.

Не таємниця, що повідомлення про скорочення державного дефіциту є доброю новиною для членів Республіканської партії, які сподіваються, що ці дані допоможуть їм перемогти на проміжних виборах до Конгресу у листопаді, адже саме вони ініціювали скорочення податків. Однак економісти застерігають, що скорочення федерального боргу пов'язане не із скороченням податків, а радше із стійким економічним зростанням, яке і принесло прибутки у державну скарбницю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG