Спеціальні потреби

Конституцiйний суд України вiдновив роботу


Конституційний Суд України, після тривалої перерви, поновив свою роботу. На перше засідання зібралося шістнадцять з вісімнадцяти суддів, призначених за квотами президента, Верховної Ради та суддівського з`їзду. Головна місія Конституційного Суду – офіційно тлумачити Основний Закон України. Перші рішення КСУ обіцяє оприлюднити вже цього року.

“Оновлений склад суду приступив до здійснення правосуддя”. Такими словами голова Конституційного Суду Іван Домбровський відкрив перше, після довгої перерви, засідання, назвавши його знаковою подією. Конституційний Суд України не збирався майже рік – як відомо, Верховна Рада вперто не бажала призначати свою суддівську квоту. Проте за словами Домбровського, вимушена відпустка для новопризначених суддів не минула намарне. Вони вивчали практику розгляду конституційних подань і звернень, а також встигли вирішити всі організаційні питання:

«Ми вирішили організаційно майже всі питання. Тобто обрано голову суду, заступників, секретарів колегій, визначені колегії. Це все те, що дає нам можливість приступати до розгляду справ».

Як повідомив Домбровський, відколи у серпні новий склад суду прийняв присягу, у служителів Феміди накопичилось чимало справ – зареєстровано 57 подань та звернень. Наразі суд приступив до розгляду кількох – зокрема з`ясує, чи відповідає Конституції Указ від 2000 року, виданий ще Леонiдом Кучмою, про так звану ДУСю – Держуправління справами при президентській адміністрації. Відповідне подання направили 55 народних депутатів. Швидких рішень голова суду не обіцяє, але до кінця року висновки будуть:

«Протягом місяця ми навряд чи зможемо прийняти якесь конкретне рішення і проголосити, тому що весь новий склад повинен знову працювати над ними, але ми будемо старатись так, щоб у цьому році вже було декілька рішень прийнято».

Як прогнозують оглядачі, в умовах “перетягування канату” між президентом і прем`єром Конституційний Суд стане ареною запеклих правничих війн. Саме цій установі доведеться ставити останню крапку в суперечках про владні повноваження. Починаючи від того, хто має призначати й звільняти голів місцевих держадміністрацій – а саме таке конституційне подання щойно направив до Суду Кабмін – і аж до глобальних питань на зразок конституційної реформи.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG