Спеціальні потреби

Конгрес США почав слідство у справі Марка Фоллі


Американський Конгрес оголосив про початок слідства у справі тепер уже колишнього законодавця-республіканця Марка ФОллі, якого звинувачують у розсиланні електронних листів сексуального змісту неповнолітнім конгресовим помічникам.

Між тим республіканці у Конгресі занепокоєні, що черговий скандал може зашкодити їхнім зусиллям зберегти контроль в обох палатах Конгресу на проміжних виборах у листопаді. Справою Марка Фоллі займеться спеціальна комісія, до якої увійшли як республіканці, так і демократи. Рішення у цій справі оголосив Комітет з питань етики Палати представників після засідання за закритими дверима. Фоллі подав у відставку минулого тижня після того, як стало відомо про зміст його електронного листування з неповнолітніми. Справа слідства -- з'ясувати чи лідери республіканців у Конгресі знали, а якщо так то коли саме вони дізналися про невідповідну поведінку свого колеги. Голова спеціального комітету Док Гестінґ говорить так: «Скажу, що американці, і зокрема батьки теперішніх і колишніх конгресових помічників повинні знати, як ми вирішили цю справу».

Демократи уже заявили про свою готовність співпрацювати зі слідством. «Ми дійсно стурбовані цією справою. У нас є ідеологічні та філософські розходження, але будучи у цьому комітеті і заради слідства, ми відкладемо їх на бік», - додає член комітету Говард Берман. Демократи складають вину за скандал на спікера Палати представників республіканця Деніса Гастерта, який вчасно не відреагував на попередження своїх підлеглих про контакти Фоллі з неповнолітніми хлопцями. А деякі республіканці навіть закликали до його відставки. Однак спікер відмовився залишити свою посаду, хоча і визнав, що до справи Фоллі можна було підійти інакше.

Республіканці стурбовані, що скандал з Фоллі позначиться на результатах проміжних виборів у листопаді. Політичні оглядачі поділяють їхні занепокоєння. Республіканці особливо занепокоєні, що скандал негативно сприймуть консервативні християни - їхній традиційно лояльний табір виборців. Втім, деякі оглядачі сумніваються, що республіканці зазнають вагомої поразки на виборах у листопаді. «Можливо, це матиме вплив на результати окремих голосувань, але сумнівно, що загалом це позначиться на результатах виборів», - кажуть вони. Демократам необхідно здобути 15 місць у Палаті представників і шість у Сенаті для того, аби перебрати контроль у Конгресі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG