Спеціальні потреби

Оголошено новий конкурс для навчання у США


Cполучені Штати оголосили про початок нового конкурсу для бажаючих навчатися в америкаських університетах. В ньому братимуть участь зокрема й громадяни України. Експерти відзначають традиційно високу конкуренцію за стипендії.

Першого жовтня розпочався новий конкурс серед українських громадян, які бажають продовжити освіту в Сполучених Штатах. Програма імені сенатора Едмунда Маскі надає стипендії для навчання в американських університетах. Вона покриває всі витрати на здобуття магістерського ступеня.

Напередодні у київському офісі організації IREX отримали з Вашингтону анкети, які вже розсилають до українських університетів. Їх мають заповнити всі, хто захоче взяти участь у конкурсі. Як говорить директор відділу освітніх програм ІREX Андреа Калан, попит на участь в них жвавий:

«Я думаю, що через тиждень перші анкети вже будуть. Ще цілий місяць попереду і до 31 жовтня тут у нашому офісі буде дуже багато анкет, я сподіваюся».

Конкурс на стипендії з року в рік високий. Найпопулярніші спеціальності – бізнес, економіка, право та журналістика. Відбір проходить у декілька етапів. Головні умови – знання англійської та здатність вчитися на рівні із місцевими студентами. Минулого року за програмою імені Маскі на навчання до Америки відправили 17 студентів з України. За словами Калан, українці навчалися в найкращих американських вузах:

«Джорджтаунський університет. Дуже гарний університет. Ратґерс – просто чудовий. Бостонський. Це найкращі університети Америки».

Скільки саме українців отримають стипендії цього року, поки що невідомо. Це залежатиме від фінансування, яке виділить Держдепартамент на кожну країну та умов, які запропонують американські університети. Однак за останні роки набір зменшили майже в 6 разів. Скорочення фінансування Андреа Калан пояснює зростанням рівня університетської освіти в Україні:

«Те, що менше місць для фіналістів, з одного боку погано. Ми завжди намагаємося відправити більше. А з іншого – це добрий знак для економіки України».

В Україні побоювалися, що Сполучені Штати взагалі припинять фінансувати програми обміну. Але міністр освіти США Маргарет Спеллінгз, яка днями побувала у Києві, заспокоює:

«У мене була нагода зустрітися із багатьма випускниками фінансованих американським урядом програм обміну. Таких як Фулбрайт, Маскі, Флекс. Вони дуже натхненні люди. І я маю надію, що з розвитком стосунків між нашими країнами, щороку більша кількість студентів вчитимуться за цими програмами в Сполучених Штатах».

Американські урядовці пропонують українським університетам укладати прямі партнерські угоди із навчальними закладами Сполучених Штатів. Адже, як говорить Спеллінгз, ті зацікавлені мати іноземних студентів:

«Коли я зустрічаюся з керівниками університетів, я заохочую їх створювати незалежні програми обмінів. Створювати нові можливості для іноземних студентів вчитися у них, на додаток до тих програм, які фінансуються американським урядом».

За час існування програм обміну на навчанні в Сполучених Штатах побувало близько п`яти тисяч громадян України.

Перелік необхідних умов для здобуття стипендії можна знайти на веб-сторінці програми з міжнародних обмінів ІREX за адресою: www.irex.kiev.ua

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG