Спеціальні потреби

Тимошенко не очолить Раду Безпеки


Юлію Тимошенко не запрошували очолити Раду з нацбезпеки і оборони. Чутки про це спростувала сама лідерка БЮТ під час брифінгу у Верховній Раді. Як сказала Тимошенко, таких пропозицій вона не отримувала і з президентом з такого приводу не зустрічалася. Якщо ж офіційна пропозиція надійде, її обговорять на засіданні фракції і приймуть рішення. Хоча, як наголосила Тимошенко, за нинішньої ситуації йти у владу вона не готова і своє місце бачить в опозиції.

Розмови про те, що головна опозиціонерка може стати секретарем РНБО, точилися весь минулий тиждень. Інтерес до теми підігріла заява президента України, зроблена минулої суботи у Львові. Відповідаючи на запитання журналістів, Віктор Ющенко сказав, що не виключає можливості такого призначення. Юлія Тимошенко, яка теж у цей день перебувала у Львові, так само заінтригувала пресу розпливчастою відповіддю – мовляв, вона буде там і на тій посаді, які найбільше потрібні Україні.

Наразі, однак, лідерка БЮТ найбільше переймається справами опозиційними. Зокрема, вимагає якнайшвидшого прийняття Закону про опозицію. У понеділок під час погоджувальної ради в парламенті Тимошенко звинуватила Партію реґіонів у блокуванні розгляду законопроектів про опозицію, що зареєстровані в парламенті, і зажадала термінової наради з цього приводу за участі спікера і прем'єр-міністра.

Водночас депутат-реґіонал Євген Кушнарьов звинувачення спростовує, заявляючи, що Партія реґіонів зацікавлена у якнайшвидшому прийнятті закону про опозицію. “Але з тим варіантом створення тоталітарної секти замість опозиції, який запропонувала Юлія Володимирівна, ми ніколи не погодимось”, -- сказав Кушнарьов після завершення погоджувальної ради.

Тимошенко опонує парламентській більшості і в питанні тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. В той час як Верховна Рада проголосувала за мораторій на підвищення тарифів і тепер подумує, як би скасувати нереальний для виконання закон, очільниця БЮТ вимагає негайно передати цей закон на підпис главі держави:

Після того як Верховна Рада проголосувала за закон про введення мораторію на тарифи на комунальні послуги, Олександр Мороз по домовленості з Януковичем штучно, антиконституційно зупинили передачу цього закону Президенту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG