Спеціальні потреби

Як США боротимуться з порнографією в Інтернет


Уряд США посилює заходи з метою покладення краю багатомільярдній порнографічній дитячій індустрії, що швидкими темпами поширюється в Інтернеті.

Подолати проблему, як вважають американські законодавці, можна шляхом обмеження банківських трансакцій, які користувачі комп'ютерної мережі використовують для оплати послуг. Проведене дитячою правозахисною організацією дослідження показало, що за останні 10 років кількість матеріалу, який зображує сексуальну експлуатацію дітей, виросла у 15 разів. Сенатор демократ Пол Сарбанес каже, що усунення фінансового складника допоможе боротьбі з цією проблемою. «Без доступу до системи оплати послуг, цілкого логічно припустити, що індустрія дитячої порнографії зменшить обороти та, можливо, згодом зникне. Найефективніший спосіб знайти та зупинити злочинців - через трансакції оплати послуг».

Сенатор республіканець Ричард Шеллі каже, що для цього потребуватиметься співпраця з боку кредитних компаній: «Нажаль, наші банки та кредитні компанії, які стали основним способом оплати при розрахунках в мережі Інтернет, стали частиною проблеми. Кредитні картки, які приймаються по всьому світу, дозволяють швидко та легко здійснити розрахунки. Постачальники дитячої порнографії це знають та за допомогою Інтернету та системи кредитних карток експлуатують та жорстоко поводяться з дітьми заради поживи».

Деякі кредитні компанії вже почали співпрацю з фінансовими установами та групами захисту прав дітей. Марк МакКарті голова відділу громадської політики компанії Віза-карт говорить так: «У серпні цього року наша фірма провела розслідування 11 мільйонів Інтернет сторінок кожного дня, дві з них для розрахунків приймали картки Віза. Навіть два сайти - це вже забагато». З того часу віза викрила ще дев'ять Інтернет сторінок. Ерні Аллен - президент Національного Центру Зниклих та Експлуатованих дітей каже, що одна з цих сторінок нараховувала 70 тисяч членів, які щомісячно платили 30 доларів за відео сексуальних знущань над дітьми. ''Справа процвітає, тому що прибутки астрономічні, а ризики мізерні. Тому ми намагаємось мінімізувати прибутки та збільшити ризики'', - додає він.

Генеральний прокурор Альберто Ґонзалес вимагає прийняття більш жорстких законів. Він переконує Конгрес прийняти закон, який би вимагав від Інтернет операторів зберігати документацію своїх операцій протягом двох років, що допомогло б правоохоронцям притягати до відповідальності осіб, які купляють та продають сексуальні зображення дітей. За підрахунками, індустрія дитячої порнографії приносить щорічно 20 мільярдів прибутку. Групи захисту прав дітей кажуть, що їхня ціль - знищити цю експлуатацію до 2008 року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG