Спеціальні потреби

В Українi проведено чергове соцопитування


В Україні росте розчарованість “помаранчевого” електорату, найбільша довіра до Януковича і посилюються антинатівські настрої. Громадську думку у вересні вивчав Український інститут соціальних досліджень спільно з Центром “Соціальний моніторинг”.

Чим далі від парламентських виборів, тим більше розчарованих. Як засвідчило вересневе опитування, понад чверть виборців розчарувались у тих політичних силах, за які голосували півроку тому. Причому розчарований передовсім “помаранчевий” електорат.

Дослiдження показало, якби Верховну Раду зараз розпустили й провели вибори знову, у Нашої Україна та БЮТ суттєво поменшало б підтримки. Так, за блок Наша Україна було б готово голосувати вдвічі менше, ніж у березні, тимчасом як Партія регіонів залишилася б при своєму результаті. При цьому до парламенту потрапили б ті самі 5 політичних сил, що є в ньому зараз – хіба що соціалісти і комуністи помінялися б місцями за рівнем підтримки.

Як стверджують соціологи, рівень довіри до президента в Україні і далі падає. У вересні він скоротився до 38%. Найбільше українців сьогодні довіряє прем`єр-міністру. Про це заявила майже половина, 49% опитаних. За історію всіх урядів України це перший випадок, коли довіра до очільника Кабінету Міністрів перевищує довіру до глави держави. Голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва пояснює це позиціонуванням себе Януковича як “твердої руки”, за чим, на її думку, в Україні скучили:

«Давайте подивимось на поведінку Януковича. Він демонструє себе як сильну особистість. Після слабкого президента сильна особистість хочеться довіряти на сьогоднішній день».

Наскільки високо злетіла підтримка Януковича, настільки ж стрімко ростуть підозри до НАТО. У вересні 2006 громадська думка виказала найбільший показник недовіри до Альянсу за останні більш ніж 10 років. За даними Українського інституту соціальних досліджень, якби зараз відбувався референдум з питання вступу України до НАТО, “за” проголосувало б лише 20%, проти – 61%. І знову – Ольга Балакірєва:

«Можна сказати сьогодні, що сьогодні у нас антинатівські настрої посилюються у суспільстві і на рівні довіри, і на рівні оцінки».

При цьому, як відзначають соціологи, стосовно НАТО громадська думка і далі демонструє “шокуючу непоінформованість”; на рівні практично всіх верств українського суспільства відбувається трансляція стереотипів та упереджень; стереотипи підтримуються і посилюються за рахунок політичних спекуляцій, а дійова інформаційно-освітня стратегія на рівні держави і досі відсутня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG