Спеціальні потреби

Система охорони здоров'я США залишає бажати кращого?


Система охорони здоров'я в Америці працює за досить складною системою, яка має як позитивні моменти, так і недоліки. Але наскільки вони є вагомими і серйозними у межах країни, а також у порівнянні з іншими країнами?

Саме це мали виявити дослідження, проведені організацією «Комісія Фонду Співдружності». Розібратися у системі охорони здоров'я США часом не так вже і просто. Люди часто не можуть зрозуміти, чого вони можуть чи не можуть очікувати від цієї системи. Одна приватна організація створила спеціальну шкалу, яка оцінює американську систему охорони здоров'я у межах країни та у порівнянні з іншими країнами. Загалом, у рейтингу США отримали 66 балів з можливих 100. Ледве половина дорослих в Америці роблять профілактичні тести, рекомендовані людям їхнього віку та статі. Більше третини дорослих, молодших за 65 років, мають проблеми з оплатою за надані їм медичні послуги, або ж мають борги перед медичними установами.

У 2003 році 61 мільйон дорослих у США не мали часткового чи повного медичного страхування. Що ж до ефективності медичного забезпечення, то США отримали лише 51 бал. У питанні тривалості життя після 60-річного віку, Америка мала 87 балів. Рейтинг США не такий вже й високий. Однак, автори дослідження кажуть, що ці дані допоможуть посадовцям почати запроваджувати зміни у системі медичного забезпечення США саме там, де вони найбільше потрібні.

XS
SM
MD
LG