Спеціальні потреби

Через висловлювання Папи Римського спалено кілька церков


Обурення мусульман висловами Папи Римського спричинило демонстрації в Південній Азії та прояви насильства на Близькому Сході. Зокрема піддано нападам та підпалено ряд церков на території палестинської автономії.

Хвилю атак на церкви в секторі Газа та на Західному Березі засудив сьогодні прем'єр-міністр Палестинської автономії Ісмаіл Ганіє: «Жоден палестинець не сміє й доторкнутися до церков на палестинській землі. Наші християнські брати - палестинські громадяни. Я слухав християнських лідерів у Палестині, які засудили всі висловлювання, що стосувалися ісламу чи мусульман», - сказав він.

Дві церкви були підпалені сьогодні зранку. Більшість оглядачів не мають сумніву, що цими та попередніми підпалами мусульмани-екстремісти реагують на висловлені Понтифіком у Німеччині коментарі, вважаючи їх анти-ісламськими. У містечку Тулкарем, на Західному Березі, ще перед світанком була підпалена та майже повністю вигоріла побудована 170 років тому кам'яна церква. Офіційні представники християнських місцевих громад також повідомили, що запалювальними бомбами закидали і частково спалили невелику церкву в селі Тубас. Жоден з двох храмів не належить до Католицької церкви. А учора мусульмани закидали бомбами та відкрили вогонь по п'яти церквах на Західному Березі та в секторі Газа.

Щоб зменшити напруження, до Наблусу прибув Латинський Патріарх Єрусалиму Мішель Саббах. Він - найбільш високопоставлений представник Римо-католицької церкви на святій землі. ''Ми повинні вдатися до обдуманих заходів, щоб вийти з цієї кризи. Заходів нових, які б відновили позитивні відносини між мусульманами та християнами на Сході і в цілому світі. Бо нам потрібний новий світовий порядок, побудований на співробітництві в цій країні з усіма релігіями, і зокрема з ісламом'', - сказав він.

Загалом християни, яких на палестинських територіях проживає 50 тисяч, становлять два відсотки палестинського населення. Християнські громади розселені на Західному Березі, в секторі Газа та в Східному Єрусалимі. Хвиля підпалів розпочалася після того, як Папа Римський цього тижня в Німеччині, без жодної за його словами пов'язаності з релігійною ворожнечею, процитував у візантійського імператора середньовічної доби, який назвав пророка Магомета «злим та негуманним», маючи зокрема на увазі його настанову «поширювати віру мечем». Понтифік цього вислову ані схвалив, ані засудив. Утім, фраза спричинила хвилю протестів у мусульманському світі.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG