Спеціальні потреби

Буш хоче змусити Сенат його підтримати?


Президент Буш заявив репортерам у Білому домі, що Сенат США має прийняти запропонований ним законопроект про процедури допиту підозрюваних терористів та притягнення їх до відповідальності.

Однак, деякі впливові члени Республіканської партії його не підтримують. Президент Буш заявив репортерам у Білому домі, що Конгрес має підтримати його пропозиції, тому що американські військові та розвідка повинні мати у розпорядженні інструменти, необхідні для захисту Сполучених Штатів від можливих терористичних атак. ‘‘Ці інструменти їм потрібні, тому що ворог знову хоче на нас напасти’’, - запевняє він.

Президент хоче, щоб Сенат прийняв закон, який би дозволяв адміністрації тримати під арештом та судити підозрюваних терористів спеціальними військовими трибуналами. Кілька місяців тому Верховний Суд США постановив, що президент перевищив свої повноваження, створивши такий трибунал. Досудові слухання були зупинені на базі Гвантанамо, що на Кубі, де утримуються кількасот підозрюваних. Один з комітетiв Сенату відкинув пропозицію Буша та, натомість, віддав перевагу законопроекту, який надає більше прав підозрюваним терористам, ніж того хоче президент. Пропозиція президента не знайшла підтримки серед інших, і зокрема трьома впливовими членами Республіканської партії, у тому числі сенатором Джоном МакКейном, який запропонував альтернативний законопроект. Джордж Буш каже, що запропонований Сенатом законопроект стане на заваді проведенню надзвичайно важливих операцій американською розвідкою.

За словами Буша, США ніяким чином не намагаються змінити визначені Женевськими Конвенціями положення про гуманне ставлення до в’язнів. Натомість, він хоче роз’яснити та посилити процедури впровадження. І час для дії у Конгресу стікає, додає він: ‘‘Конгрес має ще кілька тижнів. Конгрес має діяти розумно та швидко, щоб я міг підписати гарний закон’’. Голосування повним складом Сенату відносно цього законопроекту може відбутися вже наступного тижня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG