Спеціальні потреби

Мельниченко буде на слуханнях Ґонґадзе


Колишній співробітник служби Державної охорони Микола Мельниченко повернувся в Україну. Цей приїзд екс-майора до Києва пов`язують із слуханнями звіту генпрокурора про стан розслідування вбивства Георгія Ґонґадзе. Вони ймовірно відбудуться цієї п'ятниці, напередодні шостої річниці з дня зникнення журналіста. Деякі парламентарі висловлюють прогнози про ймовірне оприлюднення нових даних в цій справі. В цей же час журналістські організації планують провести власні акції з вимогою прискорити слідство та не допустити обмеження в Україні свободи слова.

Колишній майор служби Держохорони Микола Мельниченко, який нині проживає в Сполучених Штатах, приїхав до України. Про це повідомив спікер Олександр Мороз. За його словами, Мельниченко ймовірно візьме участь у заслуховуванні у парламенті звіту генпрокурора про стан розслідування вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. Правоохоронці доповідатимуть про це у п`ятницю, напередодні шостої річниці загадкового зникнення засновника інтернет-видання «Українська правда». Намір Мельниченка з'явитися у парламенті підтверджують і його адвокати.

Колишнього майора називають одним із ключових свідків у справі вбивства Ґонґадзе. Зроблені ним в кабінеті Леоніда Кучми записи вказують на ймовірну причетність до цього злочину колишніх українських високопосадовців та керівника МВС Юрія Кравченка.

Особливу активність навколо візиту Мельниченка до України останніми днями виявляли соціалісти. Спочатку Олександр Мороз звернувся до Сполучених Штатів із проханням посприяти його приїзду. А Іван Бокий навіть пообіцяв під час слухань оприлюднення сенсаційних даних у цій справі. Щоправда, він не став уточнювати, від кого їх почують.

Втім, Мельниченко неодноразово робив суперечливі заяви, пояснюючи як йому вдалося встановити підслуховуючі пристрої в кабінеті Леоніда Кучми. Тому деякі оглядачі висловлюють сумніви, що свідчення майора можуть стати беззаперечним доказом проти ймовірних замовників вбивства.

А вже у четвер відновиться судове засідання у цій справі. На лаві підсудних – декілька колишніх співробітників МВС. Вони зізналися, що вбили журналіста за наказом свого керівника – генерала Олексія Пукача. Той знаходиться у міжнародному розшуку.

Відзначити шосту річницю зникнення Гонгадзе збираються і самі журналісти. Профспілки працівників мас-медіа планують напередодні цього дня назвати головних претендентів на звання ворогів преси серед нинішніх політиків і чиновників. На телебаченні з`являться ролики з вимогою розслідувати справу. Акцію солідарності із цією вимогою закликають провести і журналістів інших країн. 16 вересня вони будуть пікетувати дипломатичні представництва України за кордоном.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG