Спеціальні потреби

В Росії знову будуть українські продукти?


Росія скасує заборону на ввезення продукції українського тваринництва. Про це домовилися урядовці двох країн. Ембарго ввели на початку року через звинувачення у недотриманні ветиринарних норм на українських переробних підприємствах. В результатi уже невдовзi сири та масло з України можуть повернуться на полиці російських магазинів.

Вже через місяць Росія може зняти ембарго на постачання українського м`яса та молочних продуктів. Про це заявив міністр сільського господарства Росiйської Федерації Олексій Гордєєв після переговорів із українським колегою Юрієм Мельником. Росіяни вже за два тижні направлять для перевірки українських підприємств своїх інспекторів.

Цікаво, що з вуст російських чиновників вперше лунають конкретні терміни можливого скасування санкцій з часу повної заборони на ввезення української м`ясо-молочної продукції ще на початку року. Пояснювали цей крок претензіями до якості. Мовляв, українські ветеринари не достатньо її контролюють. Найбільше постраждали виробники масла та сирів. Близько чотирьох десятків українських підприємств орієнтувалися переважно на російський ринок. Внаслідок санкцій вони зазнали багатомільйонних збитків. Багато з них скоротили виробництво. Постраждали й фермери. Після введення ембарго закупівельні ціни на молоко впали майже вдвічі.

М`яса в Україні – дефіцит, тому його вивозять за кордон в незначних обсягах. Але росіяни виявили декілька випадків ввезення до Росії через українські порти партій імпортного м`яса сумнівної якості. Особливого розголосу набув випадок, коли туші індійських буйволів потрапили до російських магазинів із фальшивими сертифікатами якості українських ветеринарів.

Українські урядовці наполягали на політичному підтексті санкцій і протягом року безуспішно домагалися їх скасування. Але після перевірки низки підприємств, російські експерти дозволили ввезення на свою територію сирів лише декільком підприємствам. Нині, каже пан Гордєєв, російські експерти відзначили суттєве покращення у роботі українських ветеринарних служб.

За оцінками російських експертів, щороку українські підприємства постачали продукції тваринництва на 600 мільйонів доларів. Очікують, що виробники відновлять минулорічні обсяги продажу за два-три місяці після повного скасування санкцій.

Оглядачі зазначають, цей успіх може бути першим помітним досягненням уряду Вiктора Януковича на російському напрямку. Щоправда нагадують – лише декілька днів тому Москва поставила Україну в скрутне становище у газовій сфері. Газпром викупив все туркменське паливо на три роки наперед. Таким чином Україна не матиме альтернативи ніж домовлятися із російською монополією.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG